free counters

Aktualności

Walka na całego zakończona porażką!

• autor: wazka1907, 2018-11-04 18:15

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej na własnym stadionie „Iskra” podejmowała ekipę „Płomienia” Zmiennica. Rywal w tym sezonie spisuje się na miarę swoich możliwości zajmując lokatę w środku tabeli. Przed tą rywalizacją goście nie wygrali od 4 spotkań, notując serię 3 porażek z rzędu.

Spotkanie idealnie rozpoczyna się dla Naszego zespołu, już w 1 min piłkę przejmuje Rafał i decyduje się na strzał z ok 25 m po którym zdobywa piękną bramkę na 1:0. W 6 min piłkę na linii pola karnego otrzymuje napastnik gości, oddaje strzał lecz nie trafia w bramkę. Minutę później w rzutu wolnego z ok 30 m uderza Prajsnar, trafia w bramkę, jednak bramkarz radzi sobie z tym strzałem. W 8 min w niegroźnej sytuacji tracimy kuriozalną bramkę, piłka dośrodkowana z prawego skrzydła na 5 m, próbuje ją złapać Patryk, jednak robi to tak niefortunnie, że wrzuca sobie futbolówkę do własnej bramki. Po zdobyciu bramki przyjezdni ruszyli do kolejnych ataków, trzy minuty później piłkę z rzutu rożnego dośrodkowuje zawodnik „Płomienia”, a w polu karnym celnie głową uderza kolega z drużyny i już mamy 1:2. W 17 min piłkę przed polem karnym przejmuje Pojnar i decyduje się na strzał, jednak to uderzenie jest niecelne. Minutę później piłkę w polu karnym gości przejmuje Darek, uderza z ostrego kąta i bramkarz z problemami odbija piłkę przed siebie. W 20 min indywidualna akcja Rafała, zakończona strzałem nad poprzeczką. W 24 min kolejna akcja Rafała, tym razem zbiega z lewego skrzydła w pole karne i uderza nad bramką. Minutę później składna akcją odpowiadają goście, piłka zagrana na prawe skrzydło z którego zawodnik ze Zmiennicy zagrywa płasko futbolówkę do kolegi w pole karne, gdzie ten nie trafia czysto w piłkę i spokojnie interweniuje Patryk. W 33 min Dziedzic dośrodkowuje w pole karne z rzutu wolnego, a tam kolega z drużyny uderza głową nieznacznie obok bramki. W 37 min z rzutu wolnego celnie uderza Prajsnar, ale dobrze interweniuje bramkarz. Minutę później po raz kolejny najbardziej aktywny zawodnik na boisku, czyli Prajsnar, wbiega z lewego skrzydła w pole karne i uderza minimalnie nad bramką. W ostatniej akcji pierwszej połowy, piłkę na lewym skrzydle otrzymuje Łukasz Pojnar, wbiega w pole karne, mija obrońcę gości i uderza na bliższy słupek czym zaskakuje bramkarza gości i mamy 2:2, dla Łukasza jest to 50 bramka w barwach „Iskry”!

Na drugą połowę jakoś bardziej skoncentrowani wychodzą zawodnicy „Płomienia”. 5 min po wznowieniu gry dobre dośrodkowanie w nasze pole karne, gdzie niepilnowany zawodnik gości uderza głową jednak prosto w ręce Jaszczura. Nie mija minuta w pole karne z piłką wbiega napastnik ze Zmiennicy nawija Darka i niestety zostaje sfaulowany, ewidentny rzut karny, który na gola zamienia zawodnik gości. Kolejny kwadrans gry to brzydka dla oka gra obu ekip, które bardziej skupiły się na kopaniu po nogach, różnego typu wymuszaniu fauli, wielu kłótniach z sędziami. Dopiero w 65 min mamy typowo sportową akcję po której zdobywamy bramkę, a mianowicie z rzutu wolnego mocną piłkę w pole karne przyjezdnych zagrywa Abratowski, a tam świetnym strzałem głową futbolówkę do siatki pakuje Jarosz. W 73 min z rzutu wolnego w nasze pole karne zagrywa zawodnik „Płomienia”, a tam piłkę ręką dotyka Rogoz i sędzia wskazuje po raz drugi w tym meczu na „wapno”. Do piłki podchodzi zawodnik „Płomienia” uderza w to samo miejsce co pierwszym razem i świetną podwójną interwencją popisuje się Patryk, który rehabilituje się za błąd z pierwszej połowy. Minutę później strzał z linii pola karnego oddaje zawodnik przyjezdnych i skuteczną interwencją popisuje się Patryk. W 77 min kolejna akcja gości, piłkę na lewym skrzydle otrzymuje zawodnik ze Zmiennicy, wbiega w pole karne i w sytuacji sam na sam z Patrykiem przegrywa ten pojedynek. W 80 min Maciek Abratowski zagrywa długą piłkę do przodu, gdzie przyjmuje ją Jarosz, decyduje się na strzał, jednak nie trafia dobrze w piłkę i piłka po strzale ląduje kilka metrów obok bramki. W 82 min z rzutu rożnego dobre dośrodkowanie strzałem głową zamyka zawodnik przyjezdnych, ale Jaszczur dobrze interweniuje. W 85 min tracimy piłkę przed własnym polem karnym po czym ładnym podaniem między Naszymi obrońcami zawodnik gości wyprowadza kolegę z drużyny na pozycję sam na sam z Patrykiem i tym razem to zawodnik „Płomienia” okazuje się lepszy, 3:4. W 90 min z rzutu wolnego uderza Rafał, piła po drodze odbija się od muru dobiega do niej Paweł, uderza głową na długi słupek gdzie w doskonałej sytuacji Abratowski uderza z kilku metrów w słupek. W ostatniej akcji spotkania piłkę na boku pola karnego w zamieszaniu przejmuje Przybyłowski oddaje mocny strzał i świetnie futbolówkę odbija bramkarz.
    Porażka z Zmiennicą kończy bardzo dobrą serię spotkań bez porażki Naszej ekipy, jednak to spotkanie to mecz walki, w którym zawodnicy obu ekipy zostawili wiele zdrowia na boisku. Tym razem lepszy okazał się zespół „Płomienia”, jednak Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony w tym spotkaniu.

Za tydzień ostatnie spotkanie sezonu, wyjątkowo mecz w Wesołej zostanie rozegrany w SOBOTĘ o godzinie 14:00!