LKS Izdebki - Iskra Iskrzynia - 17:00

Wyszarpane 3 punkty!

• autor: wazka1907, 2018-09-16 19:04

Dziś rozegrana została 5 seria spotkań. Tym razem na własnym stadionie podejmowaliśmy solidną ekipę z Lubatówki. Przyjezdni początek sezonu mieli naprawdę dobry, 7 punktów w 3 spotkaniach, dopiero w ostatniej kolejce musieli uznać wyższość drużyny spadkowicza z ligi Okręgowej, a mianowicie „Grabowianki” Grabówka.

Spotkanie podobnie jak w Brzozowie mogło się świetnie rozpocząć dla Naszego zespołu, już w 1 min dokładnym podaniem między obrońcami popisuje się Supel, który zagrywa do Cymermana, a ten uderza z ok 15 m i dobrą interwencją popisuje się bramkarz gości, który wybija futbolówkę na rzut rożny. W 5 min na indywidualną akcję decyduje się Rafał, który ostatecznie oddaje niecelny strzał z linii pola karnego. W 8 min pierwsza akcja gości na naszej połowie, piłkę w polu karnym otrzymuje skrzydłowy z Lubatówki, wykłada futbolówkę na linię pola karnego, gdzie strzał oddaje jego kolega i zdobywa bramkę na 1:0. Minutę później z obrony piłkę wybija Szymek, ta ląduje pod nogami Prajsnara, który oddaje niecelny strzał z dogodnej pozycji. W 15 min z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowuje Rafał, piłkę z linii bramkowej głową wybija obrońca, ta trafia pod nogi Maćka Abratowskiego, który uderza z kilku metrów zdobywając swoją pierwszą bramkę w brawach „Iskry”. Po stracie bramki goście przejęli inicjatywę na boisku, raz za razem atakując na bramkę strzeżoną przez Patryka. Tą przewagę goście potwierdzają serią strzałów. W 24 min pierwszy z nich, z ok 18 m minimalnie nad bramką z rzutu wolnego uderza zawodnik z Lubatówki. Minutę później z rzutu wolnego tym razem dośrodkowanie zostaje zamknięte strzałem głową nieznacznie obok bramki. W 30 min kolejne uderzenie z rzutu wolnego skutecznie broni Jaszczur. W 31 min strzał z dystansu z problemami na rożny wybija Nasz bramkarz. Dwie minuty później kolejne uderzenie z dystansu przelatuje nieznacznie obok bramki Patryka. W 35 min z akcją wychodzą zawodnicy „Iskry” piłkę przed polem karnym otrzymuje Jarosz, zagrywa do wbiegającego w „szesnastkę” Przybyłowskiego, który końcem buta pakuje futbolówkę do bramki gości. W 37 min do piłki wybitej przed pole karne przyjezdnych dobiega Abratowski, uderza bez zastanowienia i świetną interwencją popisuje się bramkarz gości, który odbija futbolówkę na rzut rożny. Z narożnika boiska dośrodkowuje Supel, a w polu karnym najwyżej wyskakuje Maciek Przybyłowski i głową kieruje piłkę do bramki, 3:1. W 43 min strzałem z ok 20 m odpowiadają przyjezdni, jednak skuteczną interwencją popisuje się Jaszczur. Do połowy prowadzimy 3:1, choć to zespół gości stworzył więcej sytuacji do strzelenia bramki, jednak to zawodnicy „Iskry” tym razem byli bardziej skuteczni.

Drugą część spotkania rozpoczynamy od ataku, już 2 min po wznowieniu gry z autu piłkę wrzuca Abratowski, a w polu karnym tyłem do bramki próbuje uderzać Supel, jednak ten strzał jest zbyt lekki żeby zaskoczyć bramkarza. W 52 min podanie na prawe skrzydło, gdzie piłkę otrzymuje zawodnik z Lubatówki, wbiega w pole karne i w sytuacji sam na sam z Patrykiem zdobywa kontaktową bramkę. Dwie minuty później z rzutu wolnego uderza Maciek, jednak strzał spokojnie broni bramkarz. W 55 min świetne podanie za Naszą linię obrony otrzymuje napastnik gości i kolejna sytuacja sam na sam z Jaszczurem, tym razem Nasz bramkarz wygrywa ten pojedynek. W 56 min kolejne uderzenie zawodnika gości, tym razem z linii pola karnego nieznacznie przelatuje obok bramki. W 58 mi z rzutu rożnego dośrodkowuje Supel, piłkę przed pole karne wycofuje Prajsnar, a tam uderza ją Maciek Abratowski i nieznacznie myli się. W 62 min piłkę na lewym skrzydle otrzymuje pomocnik gości, ogrywa Przybyłowskiego i w dogodnej pozycji uderza minimalnie nad bramką. W 68 min Jarosz zagrywa do wchodzącego w pole karne Dominika, który strzela z ok 10 m, piłka przelatuje już obok bramkarza gości, jednak tuż przed linią bramkową zostaje wybita przez obrońcę z Lubatówki. W 75 min z dystansu nad bramką uderza zawodnik przyjezdnych. W 78 min z rzutu wolnego uderza Supel i bramkarz szczęśliwie paruje piłkę na poprzeczkę. W 82 min na indywidualną akcję decyduje się Rafał, który mija kilku zawodników gości i oddaje strzał nad bramką. W 84 min z boiska niesłusznie zostaje wyrzucony Kwolek, który otrzymuje drugą żółtą kartkę, za faul którego nie było. Ogólnie poziom sędziowania dzisiejszego spotkania stał na dramatycznie niskim poziomie. Do ostatniego gwizdka głównego aktora spotkania goście próbowali zdobyć wyrównującą bramkę, jednak skutecznie w defensywie spisywał się Nasz zespół i wywalczył bardzo ważne 3 punkty w trudnym spotkaniu.

ISKRA ISKRZYNIA - LKS LUBATÓWKA

5 - 6