free counters

Aktualności

Kolejna porażka "Iskry"!

• autor: wazka1907, 2018-09-10 18:53

Wczoraj tj. 10 września została rozegrana 4 kolejka obecnego sezonu. Zawodnicy z Iskrzyni tym razem udali się do Brzozowa na rywalizację z tamtejszą „Brzozovią”. Do niedzielnego spotkania ekipa gospodarzy zdobyła 2 punkty więcej niż „Iskra”.

Początek spotkania Nasz zespół mógł mieć wymarzony, już w 2 min z autu piłkę w pole karne wrzuca Hubert, tam piłkę źle wybija obrońca gospodarzy i z 5 m uderza ją Jarosz, jednak trafia prosto w bramkarza. W 5 min na lewym skrzydle jednego z Naszych obrońców ogrywa miejscowy pomocnik, wbiega w pole karne i zagrywa wzdłuż linii bramkowej do niepilnowanego kolegi, który z ok 8 m pakuje futbolówkę do bramki. W 13 min z rzutu rożnego dośrodkowanie strzałem głową nad bramką zamyka zawodnik z Brzozowa. Minutę później niecelnym strzałem z dystansu odpowiada Szopiak. Kolejny kwadrans gry to zagrania obu ekip w środkowej części gry i brak jakichkolwiek sytuacji pod bramkami. Dopiero w 29 min świetnym podaniem popisuje się Pojnar, zagrywa do wychodzącego na dogodną pozycję Pawła, który decyduje się na strzał z pola karnego, jednak to uderzenie jest zbyt lekkie żeby zaskoczyć bramkarza „Brzozovii”. W 38 min szybka, składna akcja gospodarzy, piłkę na prawym skrzydle otrzymuje niepilnowany napastnik z Brzozowa, zbiega w pole karne i uderza na bramkę, jednak szczęśliwie piłka odbija się od słupka i w dalszym ciągu przegrywamy tylko jedną bramką. Minutę później z rzutu wolnego na bramkę uderza Rafał i na rzut rożny futbolówkę niepewnie wybija bramkarz. W doliczonym czasie gry tracimy bramkę, a mianowicie do piłki zagranej za Naszą linię obrony wychodzi Patryk, wykopuje ją w pole, jednak robi to zbyt krótko i zawodnik gospodarzy oddaje strzał z ok 40 m lobując wysuniętego Jaszczura, wyprowadzając „Brzozovię” na dwubramkowe prowadzenie. Na przerwę schodzimy przegrywając 2:0.

Drugą połowę obie ekipy rozpoczynają od spokojnego rozgrywania akcji. Pierwszy strzał w tej części spotkania ma miejsce w 52 min, kiedy to na 20 m piłkę otrzymuje Łukasz Pojnar i decyduje się na mocny strzał, który końcówkami palców na rzut rożny wybija bramkarz. W 63 min piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego głową nad bramką uderza miejscowy zawodnik. Dwie minuty później dobre uderzenie z dystansu zawodnika „Brzozovii”, po którym futbolówka przelatuje minimalnie obok bramki Patryka. W 68 min kolejny strzał z dystansu zawodnika gospodarzy, tym razem celny, ale spokojnie interweniuje Jaszczur. W 85 min dobre podanie Cymermana do wchodzącego w pole karne Rafała, który z ostrego kąta uderza prosto w bramkarza. Minutę później z dystansu celnie uderza Pojnar, jednak bramkarz skutecznie interweniuje. W 89 min piłkę na lewym skrzydle przyjmuje Łukasz, wbiega w pole karne i w dogodnej sytuacji nie trafia w bramkę. W doliczonym czasie gry napastnik „Brzozvii” ogrywa Maćka i wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem, jednak w idealnej sytuacji oddaje kiepski strzał prosto w Patryka. Po tej sytuacji sędzia kończy to spotkanie, w którym  niestety ciężko Naszej ekipie było nawet stworzyć kilka klarownych sytuacji do strzelenia bramki.

Na koniec jeszcze na temat organizacji przez gospodarzy niedzielnego spotkania, a dokładniej obsługi ochrony, która miała problem z wpuszczeniem Naszych zawodników oraz działaczy na teren obiektu oraz rewidowali każdego po kolei w celu sprawdzenia czy nie zostaje wnoszony przez zawodników alkohol na stadion…