LKS Izdebki - Iskra Iskrzynia - 17:00

Do trzech razy sztuka!

• autor: wazka1907, 2018-09-03 17:02

W trzeciej kolejce podejmowaliśmy na własnym stadionie ekipę z Rogów. „Burza” początek sezonu miała trochę lepszy od „Iskry”, w dwóch dotychczasowych spotkaniach zdobyła 3 punkty, na inaugurację sezonu wygrała 1:0 w Komborni, a tydzień później została rozgromiona na własnym stadionie przez „Grabowiankę” 0:4.

Początek spotkania to seria strzałów ekipy gości. Zawodnicy z Rogów strzelanie rozpoczęli już w 3 min kiedy to z rzutu wolnego z ok 25 m mocne i celne uderzenie nad poprzeczką przenosi Patryk. W 7 min kolejna akcja przyjezdnych, tym razem napastnik „Burzy” wbiega w pole karne i oddaje strzał, który na rzut rożny wybija Jaszczur. Trzy minuty później kolejny strzał gości, tym razem z dystansu ponownie na rzut rożny odbija Nasz bramkarz. W 17 min ponownie w roli głównej zawodnik gości, który niepilnowany na 20 m uderza nieznacznie nad bramką. Pierwszą sytuację bramkową „Iskra” ma w 20 min kiedy to świetną piłkę z głębi pola zagrywa Supel, a na 11 m głową piłkę kontruje Paweł Jarosz i nie daje bramkarzowi szans na skuteczną interwencję, 1:0 5 min później z „piątki” piłkę płasko wybija Kwolek, ta obija się przed obrońcą gości, lobuje go i ląduje na nodze Jarosza, który od razu uderza, piłka trafia w słupek, po czym przejmuje ponownie futbolówkę i dogrywa do Darka, który strzela na bramkę lecz zbyt lekko, żeby zaskoczyć bramkarza. W 34 min z rzutu wolnego z ok 35 m uderza Maciek Abratowski i bramkarz z problemami wybija piłkę na rzut rożny. W 39 min z prawego skrzydła do środka schodzi Łukasz Pojnar i z okolic narożnika pola karnego uderza minimalnie nad bramką. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na strzał z dystansu decyduje się Prajsnar, ale nie trafia w bramkę. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem „Iskry” 1:0, choć pierwszy kwadrans gry to znacząca przewaga ekipy z Rogów, jednak świetnie w bramce spisywał się Patryk Jaszczur, który uchronił Nasz zespół przed stratą bramki.

Druga połowa to w większości walka w środkowej części boiska, dość trudne warunki atmosferyczne (wysoka temperatura) nie pomagały zawodnikom w zbyt dokładnej kombinacyjnej grze, czego efektem było wiele niedokładności. Pierwszy strzał w tej części spotkania miał miejsce w 56 min kiedy to zawodnik gości z linii pola karnego uderzył nieznacznie obok bramki. W 63 min z autu piłkę w pole karne wrzuca Bartek, tam przedłuża ją Rafał i w świetnej okazji na 5 m znajduje się Szopiak, jednak jego strzał przelatuje nad bramką. Trzy minuty później celnym strzałem z rzutu wolnego odpowiada „Burza”, jednak bez problemu z tym uderzeniem radzi sobie Patryk. Kolejne 20 min gry to ponownie walka o piłkę w środkowej części boiska oraz wiele fauli, po których sędzia raz za razem sięgał po żółte kartki, w zdecydowanej większości dla zawodników z Rogów. W 84 min z rzutu wolnego uderzał zawodnik gości, ale nie trafił w bramkę. W doliczonym czasie gry Darek zagrywa do Dominika Cymermana, który uderza z linii pola karnego nad bramką. Niedługo po tej sytuacji sędzia kończy spotkanie, w którym „Iskra” wreszcie zdobyła cenne 3 punkty.

ISKRA ISKRZYNIA - BURZA ROGI

4 - 3