free counters

Aktualności

Derbowy początek sezonu na totalny minus!

• autor: wazka1907, 2018-08-26 20:41

W drugiej kolejce zawodnicy „Iskry” udali się do pobliskiego Haczowa na derbową rywalizację z tamtejszą „Haczovią”. Rywale podobnie jak i Nasz zespół w pierwszej kolejce ponieśli porażkę 0:2.

Od pierwszych minut spotkania bardzo aktywny na prawej stronie boiska był Łukasz Pojnar, który już po 3 minutach gry oddaje mocny strzał z ok 20 m, jednak piłka nieznacznie przelatuje obok bramki. W 8 min Łukasz Supel świetnie podaje do wbiegającego w pole karne Pojnara, który uderza z 10 m i zdobywa bramkę na 1:0. Nie mija minuta i mamy wyrównanie, piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego w polu karnym idealnie uderza zawodnik gospodarzy i Stepek musi wyciągać futbolówkę z bramki. Miejscowi po zdobytej bramce chcieli iść za ciosem i stwarzali kolejne sytuacje. W 15 min piłkę tuż przed polem karnym na strzał decyduje się zawodnik „Haczovii”, ale nie trafia w bramkę. W 20 min z rzutu wolnego z ok 35 m uderza Leczek, piłkę przed siebie wypluwa Stepek, dopadają do niej dwaj zawodnicy z Haczowa i zdobywają bramkę, jednak po naradzie sędziów, główny arbiter słusznie odgwizduje pozycję spaloną. W 25 min kolejny mocny strzał z dystansu oddaje miejscowy zawodnik i Michał musi wybijać piłkę na rzut rożny. W 28 min strzałem z rzutu wolnego nad bramką odpowiada Pojnar. W 34 min na 25 m piłkę traci Hubert i zawodnik gospodarzy znajduje się w dogodnej pozycji, uderza na bramkę i trafia tylko w słupek. Minutę później z rzutu wolnego z ok 18 m uderza Łukasz Supel i skuteczną interwencją popisuje się bramkarz. W 40 min piłkę w pole karne dośrodkowuje Supel, a tam celnie głową uderza Jarosz, lecz jest to zbyt lekki strzał, żeby zaskoczyć bramkarza. W 43 min na strzał z ok 25 m decyduje się Rafał, piłka po drodze odbija się od poprzeczki i wpada za kołnierz zaskoczonego bramkarza gospodarzy. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem „Iskry” 2:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczyna Nasz zespół, już 3 min po wznowieniu gry z ok 18 m piłkę z rzutu wolnego uderza Rafał, a ta po murze wylatuje na rzut rożny. W 56 min Paweł zagrywa na prawą stronę do Pojnara, który schodzi do środka i uderza po nodze obrońcy minimalnie obok bramki. W 60 min piłka zagrana z prawej strony w pole karne, gdzie 2 naszych obrońców nie potrafi wybić jej wybić, po czym ta trafia do napastnika „Haczovii”, który bez żadnego problemu zdobywa bramkę wyrównującą. Trzy minuty później nieznacznie niecelny strzał oddaje zawodnik gospodarzy. W 70 min w polu karnym Maciek fauluje miejscowego zawodnika sędzia wskazuje na 11 metr, do piłki podchodzi bramkarz z Haczowa oddaje strzał i świetną interwencją popisuje się Stepek. Minutę później dobrym podaniem Supel obsługuje Jarosza, który wbiega w pole karne i w dogodnej sytuacji nie trafia w bramkę. W 80 min mocny strzał z rzutu wolnego przed siebie odbija Michał. W 84 min kolejny strzał tym razem z linii pola karnego spokojnie łapie Stepek. Minutę później świetne podanie za linię obrony dostaje Pojnar, wbiega w pole karne, nawija obrońcę i uderza niestety nad bramką. Niestety niewykorzystane dobre sytuacje szybko się mszczą, w 87 min piłkę w pole karne z lewego skrzydła zagrywa zawodnik gospodarzy, a tam z ok 5 m futbolówkę do bramki po ręce Stepka wbija rezerwowy „Haczovii” i mamy 3:2 dla gospodarzy. W 90 min z rzutu wolnego uderza jeszcze Abratowski, jednak bramkarz spokojnie piłkę wybija przed siebie. W doliczonym czasie gry ładny strzał z dystansu szczęśliwie do boku odbija Michał. Niedługo po tej sytuacji sędzia kończy spotkanie i przegrywamy drugie derby w tym sezonie i zaliczamy najgorszy start sezonu od 8 lat…