07-2018

Zwycięstwo ze Zmiennicą kończy sezon!

• autor: wazka1907, 2018-06-25 13:47

W sobotę została rozegrana ostatnia kolejka sezonu 2017/2018. „Iskra” na własnym stadionie podejmowała ekipę „Płomienia” Zmiennica, z którą w rundzie jesiennej odniosła zwycięstwo 2:1.

Początek spotkania to walka w środkowej części boiska, na pierwszy strzał i od razu skuteczny czekamy do 12 min, kiedy tu Supel podaje do Jarosza, który z linii pola karnego uderza dokładnie przy słupku i wyprowadza „Iskrę” na prowadzenie. W 16 min z rzutu wolnego nieznacznie niecelnym strzałem odpowiadają goście. W 22 min dośrodkowanie z lewej strony w pole karne przez zawodnika „Płomienia” ląduje pod nogami kolegi, który uderza celnie z 11 m, jednak skuteczną obroną popisuje się Stepek. W 24 min z autu piłkę wrzuca Lorens, ta trafia na linię pola karnego do Supla, który uderza celnie lecz zbyt lekko, żeby zaskoczyć bramkarza przyjezdnych. Dwie minuty później na strzał z dystansu decyduje się Bartek i bramkarz z problemami odbija futbolówkę do boku. W 30 min z lewej strony ponownie dośrodkowuje zawodnik gości, a w polu karnym głową nad bramką uderza kolega z drużyny. W 32 min z ok 20 m uderza Łukasz Supel i bramkarz ponownie piłkę odbija do boku. W 38 min dośrodkowanie z rzutu wolnego zamyka strzałem głową nad bramką zawodnik gości. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem „Iskry” 1:0.

Drugą połowę z wielkim animuszem rozpoczyna Nasz zespół, zaraz po wznowieniu gry przez arbitra świetnym podaniem między obrońców do Jarosza popisuje się Bartek i Paweł staje oko w oko z bramkarzem, ale niestety przegrywa tą rywalizację. Nie mija minuta i kolejne prostopadłe podanie tym razem Supla do Orzechowskiego, który w dogodnej sytuacji uderza w bramkarza. W 50 min goście odpowiadają mocnym strzałem, który na rzut rożny wybija Michał. W 55 na strzał z 35 m decyduje się Abratowski i piłka minimalnie przelatuje obok bramki. W 66 min składna akcja „Iskry” po której, Paweł podaje w pole karnego do wbiegającego Rafała, który uderza z pierwszej piłki i zdobywa bramkę na 2:0. W 72 min próbują odpowiedzieć goście, jednak ze strzałem z ok 20 m radzi sobie bez zarzutu Stepek. W 74 min w pole karne wbiega Patryk, wykłada futbolówkę na 11 m Pojnarowi, który uderza na bramkę i świetnie ten strzał odbija bramkarz „Płomienia”. Ostatni kwadrans spotkania to próby konstruowania akcji przez gości, jednak praktycznie żadna z tych prób nie okazała się zagrożeniem dla bramki strzeżonej przez Michała i sędzia po doliczonych 5 minutach zakończył spotkanie, w którym Nasz zespół był lepszy i zasłużenie zdobył ostatnie w tym sezonie 3 punkty.

Brawo dla chłopaków za zaangażowanie i zagranie zdecydowanie lepszego spotkania niż to, które miało miejsce 6 dni wcześniej w Kobylanach. Był to ostatni mecz obecnego sezonu, teraz dla zawodników, zarządu jak i kibiców czas odpoczynku i kilka wolnych weekendów od piłki w wydaniu A klasowym.

ISKRA ISKRZYNIA - PŁOMIEŃ ZMIENNICA

1 - 3

Iskra IskrzyniaWisłok Krościenko Wyżne
Iskra Iskrzynia   Wisłok Krościenko Wyżne
2018-08-12, 15:00:00

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Iskra Iskrzynia - Wisłok Krościenko Wyżne
LKS Lubatówka - Beskid Posada Górna