07-2018

Karny z kapelusza dał "Cisom" 1 punkt!

• autor: wazka1907, 2018-06-11 19:59

W niedzielne popołudnie „Iskra” na własnym obiekcie podejmowała ekipę z Jabłonicy Polskiej. „Cisy” po rundzie jesiennej przewodziły w tabeli jednak druga część sezonu to słabsza gra Naszych rywali i w konsekwencji spadek z pierwszego na piąte miejsce w tabeli. W Jabłonicy w pierwszej rundzie „Iskra” niestety przegrała 1:0.

Od początku spotkania to Nasz zespół przejął inicjatywę na boisku, zawodnicy „Iskry” długo wymieniali między sobą podania jak i z czasem oddawali strzały na bramkę. Rozpoczął w 5 min Hubert Lorens uderzeniem z dystansu, jednak spokojnie piłkę złapał Sieniawski. W 6 min strzał z ok 20 m oddał Orzechowski i ponownie wprost do rąk bramkarza. W 10 min z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzuca Supel, a tam piłkę z powietrza uderza Abratowski i futbolówka przelatuje nieznacznie nad bramką. W 18 min pierwszy raz interweniuje Patryk, który łapie bez problemów piłkę uderzoną z rzutu wolnego. W 31 min w pole karne wbiega zawodnik gości i wykłada na 11 m koledze, który w dogodnej sytuacji strzela obok bramki. Dwie minuty później z prawej strony świetnym dośrodkowaniem popisuje się Maciek Abratowski, a w polu karnym jeszcze lepszym uderzeniem głową akcję kończy Łukasz Pojnar i prowadzimy 1:0. W 35 min z dystansu ponownie próbuje Patryk, jednak po raz kolejny Sieniawski broni. W 41 min dośrodkowanie z prawej strony zawodnika „Cisów” zakończone celnym strzałem jednego z jego kolegów. W 45 min z autu piłkę na 16 m wrzuca Lorens, tam przyjmuje ją Darek, odwraca się i uderza nieznacznie obok bramki. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem „Iskry” 1:0.

Drugą połowę rozpoczynamy podobnie jak kończyła się pierwsza, z autu piłkę na linię pola karnego wrzuca Hubert, tam ponownie przyjmuje ją Szopiak, odwraca się i uderza mocno jednak minimalnie nad bramką. W 49 min na strzał z połowy decyduje się Abratowski i był bliski zaskoczenia bramkarza przyjezdnych, piłka na ok 10 m odbiła się w taki sposób od murawy, że leciała pod poprzeczkę i w ostatniej chwili na rożny wybił Sieniawski. Pierwszy strzał w drugiej połowie goście oddają z rzutu wolnego w ok 63 min, jednak bez problemów radzi sobie z tym Jaszczur. W 64 min z dystansu uderza Pojnar i piłka przelatuje obok okienka bramki przyjezdnych. Dwie minuty później dośrodkowanie z prawej strony strzałem głową obok bramki zamyka zawodnik gości. W 69 min świetną podwójną interwencją popisuje się Patryk, który pierwszą piłkę uderzoną z ok 20 m lecącą w kierunku okienka bramki odbija przed siebie, a po chwili z ok 5 m odbija dobitkę napastnika z Jabłonicy. Minutę później kolejny strzał z dystansu oddaje zawodnik gości, trafia w Tomka i sędzia dyktuje karnego, którego nie miał prawa zagwizdać! Do piłki ustawionej na 11 m podchodzi zawodnik gości i zdobywa niestety bramkę wyrównującą.  W 72 min na strzał z ok 16 m decyduje się Supel, jednak nie trafia w bramkę. W 80 min z linii pola karnego celnie uderza Jarosz, jednak bramkarz radzi sobie bez problemów z tym strzałem. W 85 min na strzał z boku pola karnego decyduje się Patryk i piłka minimalnie przelatuje obok bramki gości. Pod koniec spotkania, za zagranie łokciem z boiska z czerwoną kartką musi zejść Darek. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, z których na pewno bardziej zadowoleni byli przyjezdni.

Dla "Iskry" było to 200 spotkanie od czasu reaktywacji klubu rozgrywane o ligowe punkty.

ISKRA ISKRZYNIA - CISY JABŁONICA POLSKA

6 - 2

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Iskra IskrzyniaPłomień Zmiennica
Iskra Iskrzynia 2:0 Płomień Zmiennica