01-2019

Długo wyczekiwane domowe zwycięstwo!

• autor: wazka1907, 2018-06-02 18:02

W święto Bożego Ciała „Iskra” rozegrała zaległe spotkanie 22 kolejki z zespołem „Karpaty” Klimkówka. Nasz czwartkowy rywal w tabeli plasuje się na 8 pozycji z dorobkiem 24 punktów. W Klimkówce w rundzie jesiennej po szalonym meczu „Iskra” prowadząc 3:1 nie była w stanie utrzymać tego prowadzenia i ostatecznie to rywale wygrali 4:3.

Początek spotkania to spokojna gra obu ekip w środkowej części boiska, pierwsza sytuacja pod bramką ma miejsce w 8 min kiedy to Orzechowski zagrywa idealnie do Jarosza, który w dobrej sytuacji oddaje strzał z pola karnego, niestety piłka przelatuje obok bramki. W 13 min piłkę przed Naszym polem karnym traci Abratowski, wykorzystuje to napastnik gości, który z okolic pola karnego uderza nieznacznie nad bramką. Minutę później świetnym prostopadłym podanie popisuje się Supel , który między obrońcami zagrywa do Patryka, który uderza niestety nad bramką. W 21 min z rożnego dośrodkowuje Supel, a w polu karnym z woleja nad poprzeczką uderza Paweł. W 24 min ładna indywidualna akcja zawodnika z Klimkówki, który mija dwóch Naszych obrońców i w polu karnym wykłada piłkę na 11 m koledze, który w znakomitej sytuacji nie trafia czysto w piłkę i ta ląduje daleko obok bramki. W 27 min ponownie Łukasz dośrodkowuje z rzutu rożnego, a w polu karnym głową futbolówkę uderza Darek, lecz trafia tylko w boczną siatkę. W 37 min z dystansu niecelnie uderza Maciek Abratowski. W 40 min z ok 12 m uderza Orzechowski i bramkarz odbija piłkę do boku. Minutę później minimalnie niecelnym strzałem odpowiadają goście. W 43 min Przybyłowski zagrywa do Orzechowskiego, który oddaje strzał nad bramką. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę lepiej rozpoczyna Nasz zespół, 4 min po wznowieniu gry Szopiak podaje dokładnie do Jarosza, który znajduje się w podobnej sytuacji jak w pierwszej połowie i ponownie jego strzał okazuje się niecelny. W 54 min piękna składna akcja zawodników „Iskry”, którzy „rozklepali” defensywę gości i po podaniu Pojnara nad obroną Supel stanął sam na sam z bramkarzem i nie dał mu najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Dwie minuty później zawodnik gości próbując dośrodkować z prawej strony zrobił to tak, że piłka prawie zaskoczyła Jaszczura trafiając w poprzeczkę. Kolejne minuty spotkania to optyczna przewaga gości, którzy dążyli do strzelenia bramki. W 60 min na strzał z dystansu zdecydował się zawodnik przyjezdnych, jednak nie trafił w bramkę. W 67 min z rzutu wolnego uderza Patryk, jednak bramkarz radzi sobie z tym strzałem bez problemów. W 69 min z autu piłkę w pole karne wrzuca zawodnik gości, tam zostaje ona przedłużona na długi słupek, gdzie zawodnik z Klimkówki uderza minimalnie niecelnie głową. W 77 min z rzutu wolnego dośrodkowuje Maciek Przybyłowski, a w polu karnym głową celnie uderza Jarosz. W 90 min Paweł podaje do Orzechowskiego, który staje oko w oko z bramkarzem i ostatecznie po interwencji zawodnika gości mamy rzut rożny. W ostatniej akcji spotkania z prawej strony w pole karne dośrodkowuje zawodnik przyjezdnych, a tam niepilnowany kolega uderza głową nad bramką. Po tej sytuacji sędzia kończy spotkanie, w którym odnosimy zwycięstwo 1:0.

Można powiedzieć wreszcie! Jest to druga wygrana „Iskry” w tym sezonie na własnym obiekcie i pierwsza od 263 dni ( 10.09.2018 r wygrana z „Burzą” Rogi 3:2). Dla defensywy „Iskry” był to 3 mecz, w którym zagrała na zero z tyłu. Brawo dla całego zespołu za zwycięstwo w trudnym spotkaniu. W najbliższą niedzielę czeka Nas pauza, a do gry wrócimy 10 czerwca i będzie to spotkanie derbowe z „Cisami” Jabłonica Polska!

ISKRA ISKRZYNIA - KARPATY KLIMKÓWKA

Wisłok Krościenko WyżneIskra Iskrzynia