Podział punktów w Haczowie

• autor: wazka1907, 2018-04-30 18:48

W niedzielne przedpołudnie zawodnicy „Iskry” wybrali się do pobliskiego Haczowa na derbowy pojedynek z „Haczovią”. W spotkaniu rozegranym w rundzie jesiennej w Iskrzyni padł bezbramkowy remis.

Mecz z dużym animuszem zaczęła Nasza drużyna, pierwsza sytuacja pod bramką gospodarzy ma miejsce w 3 min, z rzutu wolnego dośrodkowuje Supel, a w polu karnym głową uderza oczywiście Jarosz, ale nie trafia w bramkę. Nie mija minuta z autu piłkę wrzuca Lorens, przed pole karnym przyjmuje ją Łukasz Supel i uderza nad bramką. W 8 min odpowiadają miejscowi, piłkę na prawym skrzydle otrzymuje zawodnik z Haczowa i dośrodkowuje w pole karne, gdzie ładny strzał głową oddaje kolega z drużyny, jednak nieznacznie piłka przelatuje nad poprzeczką. W 16 min świetny przerzut Orzechowskiego przez całą szerokość boiska do Rafała, który znajduje się w świetnej sytuacji, ale z ok 13 m uderza nad bramką. W 20 min z rzutu wolnego z boku pola karnego uderza Patryk Orzechowski i piłka przelatuje obok okienka bramki. W 28 min ponownie z rzutu wolnego, tym razem na wprost bramki uderza Orzechowski i niestety ponownie jest to strzał niecelny. Dwie minuty później na strzał z ok 20 m decyduje się Michał Rogoz, trafia w bramkę, jednak skutecznie interweniuje bramkarz. W 32 min z linii pola karnego uderza Paweł Jarosz, piłkę przed siebie odbija bramkarz, dobiega do niej Rafał i umieszcza futbolówkę w bramce, jednak sędzia w międzyczasie odgwizduje pozycję spaloną. W 35 min z bramki wychodzi Jaszczur, nie chwyta piłki, która ląduje pod nogami zawodnika „Haczovii” i ten na pustą bramkę trafia w słupek… W 39 min z rzutu wolnego celnie uderza Prajsnar i bramkarz odbija piłkę przed siebie. W 45 min gospodarze wychodzą z groźną kontrą, która kończą zablokowanym przez Naszego obrońcę strzałem z ok 15 m. Z rzutu rożnego dośrodkowanie miejscowych zakończone strzałem głową, który bez problemu łapie Patryk. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem.

Druga połowa zaczęła się od niezbyt ładnej gry obu ekip, rozgrywanie piłki w środku pola, dużo fauli i niedokładnych podań. Pierwsza sytuacja pod bramką ma miejsce 10 min od wznowienia spotkania, kiedy to na linii pola karnego piłkę przejmuje i bez zastanowienia uderza zawodnik z Haczowa, jednak nie trafia w bramkę. W 60 min na murawie pojawia się Paweł Przybyłowski dla którego jest to ostatni mecz w karierze. Minutę po tym Paweł Jarosz wykłada na 16 m piłkę Prajsnarowi, który od razu uderza, piłka leci w stronę okienka bramki, odbija się od 2 słupków i ląduje w bramce (jest to 50 bramka w barwach "Iskry" strzelona przez Rafała!). W 70 min z rzutu wolnego celnie uderza Supel, lecz skuteczną interwencją popisuje się bramkarz. W 80 min Bartek podaje do niepilnowanego na 20 m Abratowskiego, który decyduje się na strzał, trafia w bramkę, ale po raz kolejny skutecznie broni bramkarz gospodarzy. W 83 min piłkę na lewym skrzydle przejmuje miejscowy zawodnik, wbiega w pole karne, mija Naszego obrońcę i uderza na bramkę, piłka po drodze odbija się od poprzeczki, a pierwszy do niej dopada zawodnik „Haczovii” i pakuje futbolówkę do bramki. Trzy minuty później z rzutu wolnego uderza Leczek i nieznacznie piłka przelatuje nad bramką. W 89 min niezrozumiały błąd popełnia bramkarz gospodarzy, który łapie piłkę po podaniu od własnego obrońcy i sędzia dyktuje rzut pośredni z ok 8 m. Piłkę uderza Jarosz, ta zatrzymuje się na murze gospodarzy, jednak ostatecznie Darek Szopiak do niej dobiega pierwszy i wpycha ją do bramki, ponownie prowadzimy. Po tej bramce sędzia spotkania dolicza 5 min do regulaminowego czasu gry i w ostatniej z doliczonych minut tracimy kuriozalną bramkę… Piłkę w Nasze pole karne z ok 45 m zagrywa miejscowy obrońca, ta odbija się na 5 m i wpada do bramki obok zdezorientowanego Jaszczura. Niedługo po tej sytuacji sędzia kończy te emocjonujące w końcówce derby i z Haczowa wywozimy zaledwie jedno oczko.

Tak jak było wyżej wspomniane, dziś swoje ostatnie spotkanie jako zawodnik „Iskry” rozegrał Paweł Przybyłowski, który po meczu z „Haczovią” Haczów „zawiesił korki na kołku”. Paweł dziękujemy za wszystko co przez te wszystkie lata zrobiłeś dla „Iskry” i życzymy sukcesów jako działacz w Naszym klubie!

HACZOVIA HACZÓW - ISKRA ISKRZYNIA

autor: pablo2310 2018-04-30 21:36:08

Profil pablo2310 w Futbolowo Dzięki również za wszystko. To było kilkanaście wspaniałych lat grać w takiej drużynie. Teraz działamy dalej tylko w inaczej. Jeszcze raz dziękuje wszystkim.

autor: filar505 2018-05-01 05:06:34

Profil filar505 w Futbolowo brawo Pawel korki na kolku to nic....bedziesz zawsze w ISKRA ISKRZYNIA