Karpaty Klimkówka - Iskra Iskrzynia - 14:30

Karpaty Klimkówka - Iskra Iskrzynia - 14:30

10-2018

Z Sieniawy wracamy z kompletem punktów!

• autor: wazka1907, 2018-04-23 09:21

W słoneczne popołudnie zawodnicy „Iskry” udali się na wyjazdowe spotkanie do Sieniawy na rywalizację z miejscowym „Wisłokiem”. Z tym rywalem w rundzie jesiennej po wyrównanej rywalizacji przegraliśmy 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się od spokojnej gry w środku pola obu ekip. Na pierwszy strzał czekamy do 12 min kiedy to z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowuje Supel, tam w zamieszaniu piłkę przejmuje i uderza Jarosz jednak trafia prosto w bramkarza. W 14 min bardzo ładna akcja gospodarzy, piłka zagrana  między Naszych obrońców na prawe skrzydło, tam wbiega pomocnik i świetnie dośrodkowuje w pole karne, gdzie głową uderza nad bramką miejscowy napastnik. Dwie minuty później na strzał z linii pola karnego decyduje się zawodnik „Wisłoka” i Michał odbija futbolówkę przed siebie. Kolejny kwadrans gry to optyczna przewaga gospodarzy, jednak ich gra opierała się na podaniach w środkowej części boiska gdzie w ogóle nie zagrażało to Naszemu zespołowi. W 28 min z rzutu wolnego z ok 20 m uderza Łukasz Supel i piłka trafia w poprzeczkę. Trzy minuty później z lewego skrzydła w pole karne wbiega Pojnar, bez problemu mija obrońcę i wykłada na 5 m piłkę Jaroszowi, który pakuje futbolówkę do bramki rywala. W 40 min rzut wolny, którego w ogóle nie powinno być, zostaje zamieniony ładnym strzałem na gola dla miejscowych. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze próbowali stworzyć kolejne sytuacje bramkowe, jednak jedyny strzał z dystansu jaki oddali był minimalnie niecelny. Pierwsza naprawdę dobra dla oka połowa kończy się wynikiem 1:1.

Drugą połowę „Iskra” rozpoczyna najlepiej jak można, dwie minuty po wznowieniu mamy rzutu wolny praktycznie na linii pola karnego, do piłki podchodzi Pojnar, uderza na bramkę, na dłuższym słupku Paweł Jarosz dokłada głowę i zdobywa kolejną bramkę dla „Iskry”. W 51 min na strzał z dystansu decyduje się Rafał, ale niestety nie trafia w bramkę. W 58 min z rożnego dośrodkowuje  Supel, a w boczną siatkę strzałem głową akcję kończy Prajsnar. W 60 min składna akcja gospodarzy zakończona celnym strzałem z kilku metrów i mamy wyrównanie.  W 65 min z ok 15 m celnie uderza Rafał i bramkarz skutecznie interweniuje. Minutę później świetna okazja na kolejną bramkę dla miejscowych, wychodzącego z bramki Stepka mija zawodnik z Sieniawy i odgrywa do kolegi który uderza na pusta bramkę, jednak w ostatniej chwili jeden z Naszych obrońców wybija futbolówkę na rzut rożny. W 68 min na strzał z ok 10 m decyduje się zawodnik gospodarzy, jednak trafia tylko w boczną siatkę. W 71 min Prajsnar podaje przez całą szerokość pola karnego do Orzechowskiego, który bez problemu nawija obrońcę, uderza na bramkę i daje „Iskrze” kolejne prowadzenie. W 79 min na kolejny strzał z dystansu decyduje się Rafał, ale tym razem jest to uderzenie niecelne. Trzy minuty później do piłki wybitej przed pole karne dobiega Supel, od razu uderza i nieznacznie piłka przelatuje nad bramką gospodarzy. W 84 min akcja po której chyba wszyscy kibice i zawodnicy widzieli bramkę na 3:3, dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, gdzie ładny strzał głową oddaje napastnik „Wisłoka”, ale jeszcze piękniejszą paradą popisuje się Michał Stepek, który ratuje „Iskrę” przed utratą bramki. Minutę później kolejny strzał gospodarzy, który bez problemu łapie Michał. Do końca spotkanie zawodnicy z Sieniawy próbowali atakować, jednak nic sensownego z tych ataków nie wychodziło i sędzia po 4 doliczonych minutach zakończył to ciekawe widowisko.

Gratulacje dla zawodników „Iskry”, którzy zagrali naprawdę bardzo dobre spotkanie z wymagającym zespołem jakim jest „Wisłok” Sieniawa. Wielkie brawa także dla Michała Stepka, który praktycznie całe spotkanie grał ze spuchniętą nogą, jednak ta kontuzja nie przeszkodziła w tym, żeby świetnie bronić dostępu do Naszej bramki.

WISŁOK SIENIAWA - ISKRA ISKRZYNIA

Karpaty KlimkówkaIskra Iskrzynia