free counters

Aktualności

Wesołe wznowienie rozgrywek!

• autor: wazka1907, 2018-04-08 21:26

Po przerwie zimowej wreszcie wróciły rozgrywki ligowe. Nasza drużyna na początek rundy wiosennej udała się na spotkanie wyjazdowe do Wesołej na rywalizację z tamtejszym LKS-em. Z tą ekipą do tej pory o punkty rywalizowaliśmy 5-krotnie (3 zwycięstwa, 2 remisy), w rundzie jesiennej padł wynik 1:1.

Początek spotkania to dwa strzały zawodników gospodarzy, w 3 min z dystansu niecelnie uderzył pomocnik, a w 9 min z linii pola karnego groźny strzał oddał napastnik LKS-u, jednak pewnie interweniował Patryk Jaszczur. Po kwadransie gry kolejny strzał z ok 16 m oddaje miejscowy zawodnik, ale i tym razem Nasz bramkarz okazuje się lepszy. W 20 min pierwsza składna akcja „Iskry”, Supel zagrywa na prawą stronę do niepilnowanego Pojnara, który schodzi do środka, mija obrońcę i uderza z 10 m nad bramką. Minutę później tym razem Rogoz podaje ponownie do Pojnara, który oddaje strzał z 17 m i piłka przelatuje minimalnie obok okienka bramki gospodarzy. Nie mija 2 min i świetne dośrodkowanie z lewej strony w pole karne wykonuje Rafał, a tam głową nieznacznie obok bramki uderza Paweł Jarosz. W 25 min na strzał z ok 30 metrów decyduje się Michał Rogoz i była to genialna decyzja, ponieważ zdobywa piękną bramkę (brawo Michał!!!). Po zdobytej bramce zawodnicy „Iskry” atakują dalej, minutę później ponownie w ataku bardzo aktywny Łukasz Pojnar, który oddaje kolejny strzał , jednak niestety jest niecelny. W 28 min z rzutu wolnego dośrodkowuje Supel, a w polu karnym głową celnie uderza Rogoz, ale bramkarz skutecznie interweniuje. W 40 min z ok 25 m obok bramki uderza Supel. Pierwsza połowa kończy się zasłużonym prowadzeniem „Iskry” 1:0.

Drugą część gry „Iskra” rozpoczyna od ataku, 5 min po wznowieniu gry, z autu piłkę w pole karne wrzuca Lorens, tam przyjmuje ją Szopiak, obraca się i trafia w boczną siatkę. Minutę później celnie z rzutu wolnego uderza Patryk Orzechowski, ale bramkarz pewnie łapie futbolówkę. W 64 min z prawej strony dokładnie dośrodkowuje Darek, a w polu karnym głową piłkę do bramki kieruje Jarosz i prowadzimy 2:0. Po tej bramce ekipa z Wesołej zaczęła odważniej atakować i zepchnęła Nasz zespół do defensywy. W 68 min świetna okazja dla miejscowych na zdobycie bramki kontaktowej, jednak kapitan gospodarzy nie trafia w dogodnej sytuacji z ok 10 m. Dwie minuty później z rzutu wolnego ok 20 m uderza ponownie kapitan Wesołej i świetną paradą popisuje się Jaszczur. W 76 min piłkę na lewe skrzydło otrzymuje zawodnik gospodarzy, wbiega w pole karne i uderza mocno, ale prosto w Naszego bramkarza i Patryk ponownie dobrze interweniuje. W 79 min Darek w polu karnym wchodzi nakładką i sędzia odgwizduje rzut pośredni z ok 5 m, który mocnym strzałem tuż obok okienka naszej bramki kończy zawodnik Wesołej. W 87 min podczas interwencji na przedpolu Nasz bramkarz nabawia się kontuzji (rozcięta dłoń) i między słupki musi wejść Michał Stepek. Od razu ma okazję do interwencji, ponieważ minutę po wejściu piłkę z rzutu wolnego uderza celnie miejscowy zawodnik i Michał świetnie odbija futbolówkę do boku. W doliczonym czasie gry nieudana próba złapania napastnika gospodarzy na spalonym skutkuje sytuacją sam na sam z Michałem zakończoną zdobyciem bramki kontaktowej dla Wesołej. Do końca spotkania zawodnicy z Iskrzyni skutecznie się bronili i zdobyli pierwsze wiosenne 3 punkty.

Brawa za grę zarówno dla całego zespołu, jak i dla Naszych 3 debiutantów, którzy świetnie wpasowali się w Naszą drużynę!

„Iskra” życzy również szybkiego powrotu do zdrowia i między słupki Naszej bramki Patrykowi!