Karpaty Klimkówka - Iskra Iskrzynia - 14:30

Karpaty Klimkówka - Iskra Iskrzynia - 14:30

10-2018

Podsumowanie okresu przygotowawczego drużyn z Naszej ligi

• autor: wazka1907, 2018-04-04 19:14

Po 5 miesiącach przerwy dobiega końca okres przygotowawczy do wiosennej części ligowych rozgrywek. 13 drużyn rywalizujących w Naszej lidze dość aktywnie przygotowywało się do wznowienia ligi.

Nasza drużyna podczas przerwy między rundami rozegrała 5 spotkań sparingowych z czego 4 zakończyły się zwycięstwem rywali, a w rywalizacji z LKS-em Lubatówka na zakończenie przygotowań po wyrównanym spotkaniu wygraliśmy 3-2. Iskra przed rundą wiosenną straciła kapitana drużyny, Kamila Pelczara, w zamian zarząd klubu postarał się o wzmocnienia, którymi są: Patryk Jaszczur (Błękitni Jasienica Rosielna), Paweł Jarosz (Orzeł Pustyny) oraz ostatni transfer nowo wybranego zarządu Patryk Orzechowski (LKS Moderówka).

Ekipa lidera z Jabłonicy prawdopodobnie bardziej skupiła się na szlifowaniu formy na treningach niż podczas rozgrywania meczów sparingowych. „Cisy” podczas okresu przygotowawczego rozegrały zaledwie 2 mecze towarzyskie, które zakończyły się 2 porażkami, z OKS Markiewicza Krosno 5-6 oraz z Aramix Niebylec 1-3.  Na temat ruchów transferowych w tej drużynie niestety brak jakichkolwiek informacji.

Zespół wicelidera rozgrywek, LKS Lubatówka rozegrał 7 meczów sparingowych, z których zaledwie 2 były zwycięskie (Nafta Chorkówka 7-2 oraz Huragan Jasionka 3-1), a także 4-krotnie przegrywał. Informacji o transferach podobnie jak w przypadku drużyny z Jabłonicy niestety nie ma.

Wisłok Sieniawa, który rundę jesienną zakończył za plecami Lubatówki rozegrał aż 9 meczów kontrolnych, z których 3-krotnie wychodził zwycięsko, 3-krotnie remisował i tyle też razy zawodnicy z Sieniawy schodzili z boiska pokonani. Zarząd z Sieniawy postarał się o wzmocnienie składu, do zespołu „Wisłoka” dołączyli: Mateusz Oleniacz, Seweryn Kijowski, Mateusz Dziok (wszyscy Przełom Besko), Szymon Rabicki (Cosmos Nowotaniec), Dawid Miklaszewski oraz Paweł Zgłobicki, którzy wrócili z zagranicy. Także 3 zawodników opuściło zespół, są to: Paweł Sieczkowski (Łęki Strzyżowski), Łukasz Huta (LKS Głębokie) i Wacław Kijowski (Przełom Besko).

Burza Rogi, która rundę jesienną zakończyła w czołówce ligowej podczas przerwy zimowej rozegrała 5 spotkań kontrolnych z czego 4 zakończyły się porażkami, a jedynie z zespołem z Komborni zremisowali 4-4. Także w Rogach brakuje informacji na temat ruchów kadrowych.

Brzozovia Brzozów rozegrała 7 spotkań towarzyskich, wygrywając 3 z nich. Na koniec przygotowań ekipa z Brzozowa dostała lekcję futbolu od drużyny z Dynowa, która wygrała z Brzozovią aż 7:0. W zespole z powiatu brzozowskiego nastąpiły zmiany w kadrze, z drużyny wypożyczony do LKS Pisarowce został Kamil Szarek, a skład wzmocnili następujący zawodnicy: Gracjan Hędrzak (LKS Górki), Kamil Dzik (powrót z zagranicy) oraz Hubert Kędra (Cosmos Nowotaniec).

Nasz najbliższy rywal LKS Wesoła rozegrał 6 spotkań towarzyskich, z czego 4-krotnie wygrał (w tym 4-1 z Iskrą). Zespół zanotował także jeden remis oraz poniósł jedną porażkę. W drużynie zmieniono trenera, Łukasza Wielgosa zastąpił Wojciech Dyrak. Do klubu przyszło 3 zawodników: Kamil Libowicz, Ireneusz Wnęk oraz Mirosław Ząbek, a Tomasz Drewniak i Dariusz Wyskiel nie wznowili treningów.

Karpaty Klimkówka podczas okresu przygotowawczego towarzysko grały 5-krotnie, z czego 3 spotkania zakończyły się triumfem tego zespołu, a tylko Iwonka potrafiła wygrać z Karpatami. Z klubem w zimie pożegnało się dwóch zawodników: Marek Tomoń i Marcin Rygiel, a do zespołu dołączył Sławomir Dubiel (Łęki Strzyżowskie), a także Paweł Wołczański i Michał Wais, którzy wznowili treningi.

Zawodnicy Płomienia Zmiennica rozegrali 4 spotkania, w których 2-krotnie okazali się lepsi od rywali i również 2-krotnie schodzili z boiska pokonani. Na stronie Płomienia nie ma żadnych informacji co do zmian kadrowych w zespole.

Ekipa z Jaślisk podobnie jak Płomień rozegrała 4 spotkania z czego tylko raz zwyciężyła (4-0 KS Szczepańcowa), po za tym zwycięstwem drużyna odnotowała 3 porażki. O zmianach w kadrze zespołu nie ma żadnych informacji.

Zespół Haczovii Haczów w przerwie zimowej był bardzo aktywny zarówno na boisku jak i po za nim (wzmacnianiu składu). Haczovia rozegrała 7 spotkań towarzyskich, z czego 4 wygrała, raz zremisowała oraz poniosła 2 porażki. Do drużyny dołączyło na chwilę obecną aż 9 zawodników, są to: Sebastian Gruszka, Damian Żołna (Nafta Chorkówka), Radosław Stasik (wznowił treningi), Jacek Hus, Damian Trybus (Tęcza Zręcin), Mariusz Różnicki, Edwin Szajna (Iskra Wróblik Szlachecki), Krzysztof  Błaż (wznowił treningi).

Zawodnicy z Kobylan podczas okresu przygotowawczego rozegrali 6 meczów kontrolnych, zanotowali 2 wygrane, 1 remis oraz 3 porażki. Niestety brak danych o zmianach kadrowych.

Wisłok Krościenko Wyżne w tym klubie działo się dużo przez ostatnie miesiące. Najważniejsza informacja, to zmiana trenera zespołu, Marcina Żywca zastąpił Kamil Pelczar, który będzie pełnił rolę grającego trenera. Po za Kamilem do ekipy z Krościenka dołączyło 7 zawodników: Stanisław Węgrzyn, Michał Krupski, Rafał Bazentkiewicz, Marcin Niemiec (wszyscy OKS Markiewicza Krosno), Zbigniew Mosoń (Huragan Zarzecze), Łukasz Leś, Jakub Bemben (obaj Partyzant Targowiska). Wisłok opuściło 2 zawodników: Marcin Żywiec (OKS Markiewicza Krosno) oraz Kamil Gonet ( LKS Głowienka). Ekipa z Krościenka rozegrała 6 spotkań z czego 2 okazały się zwycięskie, padł jeden remis oraz 3-krotnie przegrała.

Karpaty KlimkówkaIskra Iskrzynia
Karpaty Klimkówka   Iskra Iskrzynia