07-2018

Wyszarpane 3 punkty

• autor: wazka1907, 2017-11-06 09:41

W niedzielę zostało rozegrane przełożone z tamtego tygodnia spotkanie pomiędzy „Płomieniem” Zmiennica, a Naszym zespołem. Ekipa ze Zmiennicy podobnie jak i „Iskra” pierwszej rundy nie może zaliczyć do udanych, przed tą rywalizacją zdobyte zaledwie 12 punktów i 10 pozycja w ligowej tabeli, dla porównania „Iskra” zdobyła jedynie punkt więcej.

Początek spotkania to od razu w 1 min ewidentny spalony, którego nie widzi liniowy i gospodarze wychodzą z akcją po której powinni zdobyć gola, jednak piłka po strzale trafia w słupek. W 10 min pierwszą składną akcję przeprowadza Nasz zespół, z prawej strony w pole karne wbiega Bartek i odgrywa futbolówkę na linię pola karnego do Darka, który uderza na bramkę, jednak bramkarz dobrze odbija do boku ten strzał. Minutę później strzał z ok 20 m oddaje miejscowy zawodnik i pewnie broni Stepek. W 13 min z autu w pole karne piłkę wrzuca Hubert, tam przyjmuje ją Rogoz i uderza nieznacznie obok bramki. W 20 min Michał podaje do niepilnowanego w polu karnym Rafała, który z 5 m uderza w poprzeczkę. Minutę później z rzutu wolnego niecelnie uderza Jacek. W 25 min z dystansu próbuje Pelczar, ale jego strzał również jest niecelny. W 32 min za bezsensowny i chamski faul z boiska wylatuje Ostrowski. W 35 min na strzał z ok 25 m decyduje się Szopiak i piłka trafia w słupek. W 37 min gospodarze odpowiadają składną akcją zakończoną minimalnie niecelnym strzałem. W ostatniej minucie pierwszej połowy zamieszanie w polu karnym gospodarzy, zakończone strzałem Darka obok słupka. Do przerwy bez bramek.

Drugą połowę od niecelnego strzał rozpoczyna Kamil. W 49 min zawodnik „Płomienia” uderza z linii pola karnego, piłka po drodze trafia w rękę Lorensa i sędzia wskazuje na „wapno”. Rzut karny skutecznie wykorzystuje miejscowy zawodnik i jest 1:0. W 53 min z rzutu wolnego uderza Prajsnar, piłka odbija się od muru i głową minimalnie obok słupka uderza Hubert. W 56 min Rogoz uderza z dystansu i spokojnie łapie futbolówkę bramkarz. Minutę później Darek podaje do Rafała, który uderza nad bramką. W 59 min gospodarze wychodzą z kontrą i napastnik ze Zmiennicy w sytuacji sam na sam ze Stepkiem nie trafia w bramkę. W 63 min Pojnar zgrywa idealnie piłkę Suplowi, który staje oko w oko z bramkarzem i niestety przegrywa ten pojedynek. W 69 min mocnym strzałem z dystansu odpowiadają miejscowi, jednak uderzenie jest niecelne. W 72 min we własnym polu karnym obrońca gospodarzy zagrywa piłkę ręką i sędzia wskazuje na 11 m. Do piłki podchodzi Supel i zdobywa bramkę dla „Iskry”. W 77 min świetne podanie wzdłuż bramki zawodnika „Płomienia” zakończone strzałem w boczną siatkę przez kolegę z drużyny. W 82 min strzał z 20 m oddaje zawodnik ze Zmiennicy i skutecznie interweniuje Michał. W 83 min piłkę dośrodkowaną z prawej strony, próbuje łapać bramkarz, jednak robi to tak nieudolnie, że ta wylatuje mu z rąk i wpada do bramki. W 88 min miejscowy zawodnik uderza na bramkę, Maciek Abratowski zagrywa piłkę ręką i sędzia po raz 3 dyktuje rzut karny. Do karnego podchodzi tan sam zawodnik co pierwszym razem, uderza w to samo miejsce i Michał tym razem świetnie interweniuje, odbijając futbolówkę do boku! W doliczonym czasie gry bramkarz źle wykopuje piłkę, wprost pod nogi Kamila, który jednak uderza w niego. Spotkanie kończy się zwycięstwem „Iskry” 2:1.

Kibice zgromadzeni w Zmiennicy nie mogli narzekać na nudę. W tym spotkaniu widzieliśmy praktycznie wszystko, czerwoną oraz żółte kartki, 3 rzuty karne, gol samobójczy i walkę na całego obu drużyn. To było jednak już ostatnie spotkanie w tym roku dla obu ekip, teraz czas na odpoczynek, a później na przygotowania do rundy wiosennej.

"Płomień" Zmiennica - "Iskra" Iskrzynia

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Iskra IskrzyniaPłomień Zmiennica
Iskra Iskrzynia 2:0 Płomień Zmiennica