free counters

Aktualności

Kolejna porażka, tym razem derbowa...

• autor: wazka1907, 2017-10-16 17:53

Wczoraj została rozegrana 11 kolejka obecnego sezonu. Zawodnicy „Iskry” udali się do pobliskiej Jabłonicy Polskiej na derbowy pojedynek z „Cisami”. Nasz niedzielny rywal pierwszą część sezonu ma rewelacyjną, 8 z 9 spotkań zakończyło się zwycięstwem tej drużyny, a co za tym idzie „Cisy” zajmują pierwszą lokatę w tabeli zdobywając dokładnie 2 razy więcej punktów niż Nasz zespół.

Spotkanie rozpoczęło się od spokojnej gry obu ekip, pierwszy strzał mamy w 11 min kiedy to piłkę z ok 8 m uderza Rafał i niestety miejscowy bramkarz popisuje się dobrą interwencją. W 19 min ponownie uderza Prajsnar, tym razem z dystansu, jednak nie trafia w bramkę. Minutę później z autu w pole karne piłkę wrzuca Hubert, piłkę z rąk wypuszcza Sieniawski, a tam uderza ją Darek, jednak prosto w bramkarza. Kolejne 15 min to walka w środkowej części boiska. Gospodarze pierwszy strzał oddają dopiero w 35 min, kiedy to jeden z kopaczy „Cisów” uderza niecelnie z rzutu wolnego. Minutę później odpowiada Nasz zespół, piłkę przed pole karne podaje Maciek Abratowski do Kamila, który uderza minimalnie obok bramki. W 38 min ponownie z autu futbolówkę w pole karne wrzuca Lorens, a z 5 m uderza Darek Szopiak, ale niestety nie trafia w bramkę. W 40 min na strzał z ok 20 m decyduje się Rafał, ale nie trafia w bramkę. Minutę później pierwszy celny strzał oddaje miejscowy zawodnik, który decyduje się na uderzenie z ok 35 m, jednak Radek wybija piłkę na rzut rożny. W 45 min piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego głową uderza w boczną siatkę  zawodnik „Cisów”. Pierwsza wyrównana połowa kończy się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę od niecelnego strzału Supla rozpoczyna Nasz zespół. W 49 min piłka zagrana na wolne pole do zawodnika „Cisów”, który uderza na bramkę z narożnika pola karnego i ku zaskoczeniu wszystkich zdobywa gola…  W 57 min na indywidualną akcję decyduje się Łukasz Pojnar, który mija kilku miejscowych zawodników i oddaje strzał z ok 18 m i świetną interwencją popisuje się Sieniawski. Dwie minuty później z rzutu rożnego dośrodkowuje Supel, a w polu karnym głową uderza Rafał i trafia w poprzeczkę. Minutę później z rzutu wolnego dośrodkowuje zawodnik gospodarzy, a w polu karnym głową uderza niecelnie jego kolega. W 65 min z boiska za druga żółtą kartkę wylatuje zawodnik „Cisów”. W 70 min Pelczar podaje do Darka, który z ok 12 m uderza nad bramką. W 80 min Pojnar wykłada na 16 m piłkę Suplowi, który uderza na bramkę, jednak za lekko żeby zaskoczyć bramkarza. Minutę później  rzutu wolnego celnie uderza zawodnik z Jabłonicy, jednak z tym strzałem radzi sobie Szmyd.  Pod koniec spotkania drugi żółty kartonik obejrzał Szymek Kwolek i niestety nie dokończył tego meczu. Spotkanie derbowe kończy się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Niestety po raz kolejny błędy w defensywie nie pozwalają Naszej ekipie zdobyć choćby jednego oczka to ligowej tabeli.

W pierwszej części spotkania po faulu niefortunnie upadł jeden z zawodników "Cisów", po którym zwichnął łokieć. Zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz do gry.