10-2017

Karpaty Klimkówka - Iskra Iskrzynia - 17:00

Porażka z Sieniawą

• autor: wazka1907, 2017-08-21 17:42

„Iskra” osłabiona brakiem kilku podstawowych zawodników w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych podejmowała na własnym obiekcie zespół z Sieniawy. Nasz niedzielny rywal, w dwóch poprzednich kolejkach zanotował porażkę oraz wysokie zwycięstwo.

Początek spotkania niestety dla Naszego zespołu nie był udany. Już w 1 min tracimy bramkę, po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego niepilnowany w polu karnym zawodnik „Wisłoka” uderza głową prosto w ręce Michała, któremu niestety mokra futbolówka wypada z rąk i wpada do bramki. W 8 min dogodna sytuacja do wyrównania, z rzutu wolnego z ok 18 m uderza Łukasz Supel, jednak strzał jest niecelny. W 15 min z rzutu wolnego z ok 25 m uderza Rafał i bramkarz z problemami wybija piłkę na rzut rożny. Z narożnika boiska futbolówkę przed pole karne wykłada Supel Rafałowi, który uderza z pierwszej piłki wysoko nad bramką. W 20 min z prawej strony dośrodkowuje Supel, a w polu karnym głową obok bramki uderza Szymek Ekiert. W 24 min z rzutu wolnego ponownie uderza Prajsnar, jednak tym razem minimalnie nad bramką. W 30 min świetną piłkę za linię obrony otrzymuje Darek Szopiak, który ze spokojem uderza z linii pola karnego na bramkę, piłka odbija się jeszcze od poprzeczki i wpada do bramki. Niestety z wyniku remisowego cieszymy się zaledwie minutę, dobre podanie między Naszych obrońców otrzymuje napastnik gości i bez problemu pakuje futbolówkę obok bezradnego Stepka. W 40 min sam na sam z Michałem staje zawodnik z Sieniawy, ale przegrywa ten pojedynek. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem przyjezdnych 2:1.

Drugą połowę obie ekipy rozpoczęły spokojnie. Pierwszy strzał w 50 min z rzutu wolnego oddaje zawodnik gości i Michał odbija futbolówkę do boku. Kolejne 15 min gry to walka w środku pola, bez jakiejkolwiek sytuacji zarówno dla „Iskry” jak i dla „Wisłoka”. W 66 min pierwsza groźna akcja zawodników z Iskrzyni w tej części spotkania, Darek zgrywa piłkę przed pole karne Suplowi, który uderza celnie, lecz bramkarz z problemami odbija ten strzał na rzut rożny. W 68 min piłka wybita przed pole karne przez jednego z naszych obrońców, przejmuje ją zawodnik z Sieniawy i uderza na bramkę, ale szczęśliwie jeszcze Szymek próbuje blokować to uderzenie i piłka po jego nodze przelatuje minimalnie obok bramki. W 79 min z rzutu wolnego nieznacznie myli się zawodnik gości. W 80 min składna, szybka akcja Naszych zawodników, zakończona bramką zdobytą przez Michała Filara, której jednak nie uznał sędzią, dopatrując się pozycji spalonej, której na pewno nie było. Duży błąd sędziego! W 85 min z rzutu wolnego jeszcze uderza Jacek, ale niestety piłka przelatuje nad bramką. Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic ciekawego i „Iskra” przegrywa pierwszy mecz w tym sezonie i w dalszym ciągu nie potrafi wygrać na własnym stadionie.

"Iskra" Iskrzynia - "Wisłok" Sieniawa

Karpaty KlimkówkaIskra Iskrzynia