free counters

Aktualności

"Wisłok" ponownie bez szans

• autor: wazka1907, 2017-08-16 09:42

W drugiej kolejce zawodnicy „Iskry” udali się do pobliskiego Krościenka Wyżnego na spotkanie z miejscowym „Wisłokiem. Nasi wtorkowi rywale lepiej rozpoczęli sezon bo od wygranej nad ekipą z Sieniawy. Dotychczasowa rywalizacja „Iskry” z „Wisłokiem” to dwa wysokie zwycięstwa Naszego zespołu.

Początek spotkania to spokojna gra obu zespołów w środku pola. Pierwsza akcja i zarazem 100% szansa dla gospodarzy ma miejsce w 5 min kiedy to miejscowy napastnik otrzymuje piłkę za obronę, mija Stepka i wykłada futbolówkę na pustą bramkę koledze, którego w ostatniej chwili blokuje Tomek Pelczar. W 10 min odpowiada Nasz zespół, z lewej strony idealnie dośrodkowuje Darek, a w polu karnym z ok 5 m głową obok bramki uderza Pojnar. Dwie minuty później z rożnego dośrodkowuje Prajsnar, a głową nad bramką uderza Chrobak. W 13 min z rzutu wolnego dośrodkowuje zawodnik „Wisłoka”, a w polu karnym najwyżej wyskakuje jeden z jego kolegów i oddaje celny strzał, który łapie Michał. W 15 min ponownie piłka zagrana za Naszą linię obrony, przejmuje ją napastnik, uderza wprost Michała, jednak dobitka jest już skuteczna i przegrywamy 1:0. Minutę później powinno być już 1:1, Tomek podaje idealnie do niepilnowanego Łukasza Pojnara, który staje oko w oko z bramkarzem i niestety przegrywa ten pojedynek. Z rożnego dośrodkowuje Supel i głową niecelnie uderza Pelczar. W 21 min celnym strzałem odpowiadają gospodarze, jednak bez problemu broni Stepek. W 27 min ponownie z rzutu wolnego uderza miejscowy zawodnik, ale i tym razem Michał spokojnie łapie futbolówkę. W 32 min Pojnar wykłada na 16 m piłkę Suplowi, który uderza nad bramką. Minutę później piłkę dośrodkowana z rzutu wolnego w polu karnym głową uderza minimalnie obok bramki zawodnik „Wisłoka”. W 36 min genialną asystą popisuje się Szopiak, który z połowy zagrywa idealnie do wychodzącego zza obrońców Chrobaka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem bez problemu zdobywa bramkę dla „Iskry”. W 41 min Szymek Kwolek podaje do Łukasza Pojnara, który z linii pola karnego uderza wolejem i z problemami bramkarz piłkę wybija na rzutu rożny. Pierwsza ciekawa połowa kończy się wynikiem 1:1.

Drugą połowę od ataku rozpoczyna „Iskra”, w 49 min piłkę z autu w pole karne wrzuca Adrian, tam przyjmuje ją Darek odwraca się i uderza z ok 7 m nad bramką. W 51 min z rzutu wolnego z ok 25 m uderza Gefert i robi to tak dobrze, że bramkarz tylko odprowadza piłkę wzrokiem do własnej bramki, 2:1. W 59 min z rzutu wolnego dośrodkowanie miejscowego zawodnika zakończone niecelnym strzałem głową. Dwie minuty później z dystansu uderza zawodnik „Wisłoka”, ale bez problemów łapie piłkę Michał. Minutę później zamieszanie w Naszym polu karnym, piłkę przejmuje zawodnik gospodarzy i uderza na bramkę, jednak szczęśliwie futbolówkę łapie Stepek. W 69 min Rafał podaje do Darka, ten mija już obrońcę i zostaje sfaulowany w polu karnym, rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi Rafał i zdobywa bramkę dla „Iskry”. W 74 min zamieszanie w polu karnym gospodarzy, piłkę przejmuje Supel i z 5 m uderza prosto w bramkarza. W 77 min z rzutu wolnego uderza Jacek, jednak tym razem bramkarz broni ten strzał. W 80 min z prawej strony piłkę w pole karne dośrodkowuje Szopiak, przed pole karne głową zbyt krótko wybija obrońca, a tam bez zastanowienia z ok 18 m z powietrza uderza Gefert i zdobywa 4 bramkę dla „Iskry”. Dwie minuty później Jacek podaje do Pojnara, który od razu uderza, ale nie trafia w bramkę. W 87 min piłkę przed polem karnym przejmuje Filar i uderza nieznacznie obok bramki.  Spotkanie kończy się pewnym, wysokim zwycięstwem "Iskry".