Smutne zakończenie sezonu

• autor: wazka1907, 2017-06-26 19:36

W sobotę została rozegrana ostatnia kolejka tego emocjonującego sezonu. Zawodnicy „Iskry” udali się do Tarnawy na spotkanie, którego stawką był awans do Ligi Okręgowej. W pierwszym spotkaniu z „Gimballem” Nasz zespół wygrał 2:1.

Od pierwszego gwizdka sędziny widać było o co grały obie ekipy. Zawodnicy obu drużyn walczyli o każdą piłkę, o każdy centymetr boiska. Także kibice dopisali w znaczącej ilości. Wracając do meczu, lepiej w spotkanie weszli gospodarze. Już w 3 min pierwsze zagrożenie pod Naszą bramką, strzał z rzutu wolnego na rzut rożny wybija Radek. Dwie minuty później z dystansu celnie uderza miejscowy zawodnik, lecz i z tym strzałem radzi sobie Szmyd. W 8 min pierwsza akcja „Iskry”, Darek przed polem karnym zgrywa piłkę Rafałowi, który uderza celnie, ale zbyt lekko, żeby pokonać bramkarza. Minutę później z ok 20 m uderza Pojnar i skuteczną interwencją popisuje się ponownie bramkarz. W 13 min  piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego niecelnym strzałem głową zamyka zawodnik z Tarnawy. W 17 min kolejny strzał gospodarzy, tym razem nieznacznie obok bramki. W 20 min świetna akcja Bartka, wbiega w pole karne i wykłada futbolówkę na 11 m Łukaszowi, który przyjmuje piłkę i w dogodnej sytuacji w ostatniej chwili zostaje zablokowany. W 25 min z linii pola karnego uderza napastnik „Gimballu” i Radek świetnie łapie piłkę. W 34 min najlepsza sytuacja dla miejscowych, piłka przelatuje za Naszą obronę, przyjmuje ją zawodnik gospodarzy mija wychodzącego z bramki Radka i oddaje strzał na pustą bramkę, który przed linią bramkową wybija Konrad Leś. W 40 min z autu piłkę wrzuca Haręzga, w polu karnym przyjmuje ją Szopiak, odwraca się i oddaje celny lecz zbyt lekki strzał. W 43 min z rzutu wolnego uderza Rafał i bramkarz bez problemów łapie futbolówkę. Pierwsza emocjonująca połowa kończy się bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę gospodarze wychodzą bardzo zmotywowani, żeby strzelić gola na wagę awansu, raz za razem atakując bramkę strzeżoną przez Radka. Na pierwszą dogodną sytuację czekamy zaledwie 3 min od wznowienia gry, zamieszanie w Naszym polu karnym wykorzystuje miejscowy zawodnik, który oddaje mocny strzał, ale świetną interwencją popisuje się Szmyd. Minutę później piłkę z autu wrzuca zawodnik „Gimballu”, a w polu karnym głową minimalnie obok bramki uderza jego kolega. W 52 min na strzał z dystansu decyduje się Rafał, ale nie trafia w bramkę. W 62 min z dystansu uderza zawodnik z Tarnawy i ponownie musi interweniować Szmyd. W 65 min krótko rozegrany rzut rożny przez Darka, który podaje do niepilnowanego Prajsnara, a ten od razu uderza lecz niecelnie. Dwie minuty później z linii pola karnego uderza Rafał i bramkarz skutecznie interweniuje. W 70 min z prawej strony dobre dośrodkowanie miejscowego zawodnika strzałem głową obok bramki zamyka jego kolega. Minutę później na indywidualną akcję decyduje się Rafał, mija obrońcę i uderza minimalnie nad bramką. W 79 min kolejne dośrodkowanie gospodarzy zakończone niecelnym strzałem głową. W 82 min z ok 10 m uderza zawodnik z Tarnawy  i Radek szczęśliwie broni. W 85 zamieszanie w Naszym polu karnym, wykorzystuje miejscowy zawodnik i niestety dla „Iskry” zdobywa bramkę na wagę awansu. Do końca spotkania Nasz zespół próbował zaatakować i zdobyć bramkę wyrównującą jednak nic z tego  nie wszyło i to drużyna „Gimballu” po ostatnim gwizdku cieszyła się z historycznego awansu.

„Iskrze” w tym sezonie nie udało się osiągnąć zamierzonego celu jakim był awans do wyższej ligi, jednak i tak trzeba wszystkim Naszym zawodnikom serdecznie podziękować za ten cały sezon, w który raz za razem dawali wszystkim sympatykom „Iskry” wiele radości. Sezon zakończony na miejscu 3 można uznać także za sukces, a kolejną szansę na awans Nasz zespół będzie miał w kolejnym sezonie, w którym na pewno także będzie liczył się w grze o najwyższe cele, co do tego chyba nikt z Nas nie ma żadnych wątpliwości.

Na koniec warto także zaznaczyć, że w sobotę pod jednym względem byliśmy zdecydowanie lepsi od gospodarzy, a mowa tu o Naszych wspaniałych kibicach, którzy przez praktycznie całe spotkanie głośno dopingowali oraz wspierali „Iskrę”, czego nie można powiedzieć o cichych kibicach z Tarnawy.

"Gimball" Tarnawa - "Iskra" Iskrzynia

8 – 5

Iskra IskrzyniaWisłok Krościenko Wyżne
Iskra Iskrzynia   Wisłok Krościenko Wyżne
2018-08-12, 15:00:00

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Iskra Iskrzynia - Wisłok Krościenko Wyżne
LKS Lubatówka - Beskid Posada Górna