free counters

Aktualności

Bolesna porażka z przekrętem w tle

• autor: wazka1907, 2017-06-16 19:19

W święto Bożego Ciała Nasza drużyna udała się na wyjazd do Leska na rywalizację z „Lotniarzem „ Bezmiechowa, który właśnie na stadionie „Sanovii” rozgrywa obecnie swoje domowe spotkania. W pierwszym spotkaniu „Iskra” pokonała rywala 3:1.

Obie ekipy spotkanie rozpoczęły od spokojnej gry, przeważnie w środkowej części boiska. Pierwszą i od razu bardzo groźną sytuację w 8 min stwarzają Nasi zawodnicy, a dokładniej Rafał, który staje oko w oko z miejscowym bramkarzem i niestety przegrywa ten pojedynek. W 10 min po kilku ostrych faulach zawodników „Lotniarza” z kontuzją z boiska musi zejść Kamil, za którego na murawie pojawia się Fabian Józefczyk. Po tej sytuacji gospodarze ruszyli mocniej do ataku, w 17 min celny strzał z rzutu wolnego oddaje zawodnik z Bezmiechowej i Radek odbija to uderzenie do boku. W 20 min sam na sam z Radkiem staje zawodnik gospodarzy lecz przegrywa tą rywalizację. W 24 min Prajsnar podaje do Łukasza Pojnara, który oddaje niecelny strzał z ok 20 m. Dwie minuty później na strzał decyduje się Rafał, jednak nie trafia w bramkę. W 30 min strzał z dystansu łapie Szmyd. W 41 min z rzutu wolnego uderza celnie zawodnik „Lotniarza” jednak i tym razem Radek okazuje się lepszy. Minutę później z rzutu rożnego dośrodkowuje Supel, a w polu karnym z pierwszej piłki uderza Rafał i bramkarz szczęśliwie wybija na kolejny rzut rożny. W 44 min z lewej strony dobre dośrodkowanie miejscowego zawodnika zamknięte minimalnie niecelnym strzałem kolegi z drużyny. Minutę później kopia sytuacji sprzed chwili i również tym razem zakończona niecelnym strzałem. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym wynikiem.

Drugą połowę zaczynamy najgorzej jak można, czyli od straty bramki. W 50 min z rzutu wolnego z ok 25 uderza na bramkę zawodnik gospodarzy, wszyscy już myślą, że Radek piłkę załapał, a ta niestety przelelatuje przez jego ręce i tracimy gola. Dwie minuty później miejscowi idą za ciosem i oddają niebezpieczny strzał, który jednak broni Radek. W 55 min złe ustawienie Naszej obrony bezlitośnie wykorzystują zawodnicy z Bezmiechowej, piłkę między obrońcami zagrywa pomocnik do napastnika gospodarzy, który wychodzi sam na sam z Radkiem, mija go i bez problemu ładuje piłkę po raz kolejny do bramki. W 58 min z rzutu wolnego niecelnie uderza Prajsnar. Minutę później kolejny wolny, tym razem uderza Supel i piłkę na poprzeczkę wybija bramkarz. W 61 min z rzutu wolnego uderza Rafał, jednak i tym razem strzał jest niecelny. W 65 min piłka zagrana ponownie między Naszych obrońców dociera do napastnika „Lotniarza”, który ze spokojem zdobywa kolejną bramkę. W 72 min z linii pola karnego uderza Łukasz Pojnar i bez problemu interweniuje bramkarz. W 78 min z dystansu nad bramką uderza Gefert. W 80 min kolejna akcja gospodarzy zakończona skutecznym strzałem jednego z ich zawodników, 4:0. W 85 min Darek Szopiak podaje do niepilnowanego Jacka, który uderza obok bramki. W 88 min z narożnika pola karnego uderza Paweł Przybyłowski i z problemami na rożny wybija bramkarz. Minutę później piłkę dalekim wykopem wznawia Radek, ta dolatuje na linię pola karnego gospodarzy, a tam strzałem głową bramkarza próbuje zaskoczyć Darek, jednak nieznacznie myli się. W doliczonym czasie gry z ok 15 m uderza Paweł, piłkę przed siebie odbija bramkarz, a do niej pierwszy dobiega Leś i zdobywa honorową bramką dla „Iskry”.  Spotkanie kończy się niespodziewanym wysokim zwycięstwem „Lotniarza”.

Nawiązując do tytułowego przekrętu, mamy na myśli tu grę nieuprawnionego zawodnika Artura Kubisa (zawodnik Brzegu Białobrzegi) podszywającego się pod swojego brata Rafała. Co więcej ten zawodnik zdobył w tym spotkaniu trzy bramki dla ekipy z Bezmiechowej. Nie podważamy tego, że gospodarze czwartkowego spotkania byli lepsi, jednak gdzie jest gra fair play? Czy do takich sytuacji musi dochodzić? I czy takie sytuację będą się kończyć bez żadnych konsekwencji dla klubu czy dla piłkarzy? Tak nie powinno być!.

Na koniec wielka prośba do Naszych kibiców, zostały dwa bardzo ważne mecze, w dalszym ciągu wszystko zależy od Naszej ekipy. Bądźmy z „Iskrą”, kibicujmy im jak tylko możemy i licznie przyjdźmy na ostatnie 2 spotkania i pomóżmy Naszym chłopakom w uzyskaniu upragnionego awansu.