free counters

Aktualności

Stracona szansa

• autor: wazka1907, 2017-05-29 17:51

W upalne niedzielne popołudnie rozegraliśmy kolejne ligowe spotkanie. Tym razem za rywala mieliśmy zespół „Bukowianki” Bukowsko, z którym w rundzie jesiennej przegraliśmy 2:0. Na spotkanie ekipa gości przyjechała z zaledwie 10 zawodnikami i dopiero w trakcie meczu dojechało 3 kolejnych.

Spotkanie rozpoczynamy od strzału Łukasza Pojnara w 2 min z rzutu wolnego, który łapie bramkarz. W 6 min ładna, składna akcja przed polem karnym Supla z Pelczarem, zakończona celnym strzałem tego pierwszego, który ponownie broni bramkarz. Dwie minuty później niecelnie z rzutu wolnego uderza zawodnik z Bukowska. W 9 min dokładne podanie Kamila na prawe skrzydło do Pojnara, który wbiega w pole karne i wykłada piłkę na 10 m Rafałowi, a ten w dogodnej sytuacji uderza nieznacznie nad bramką gości. W 18 min Kamil podaje do Rogoza ustawionego w polu karnym, Michał odwraca się z piłką i uderza z ok 14 m obok bramki. W 21 min piłka wybita przez obrońcę gości przelatuje (podobnie jak w meczu z Haczowem) za Naszą linię obrony, przyjmuje ją napastnik przyjezdnych i w sytuacji sam na sam z Radkiem zdobywa bramkę dla osłabionego Bukowska.  Dwie minuty później tuż przed polem karnym gości faulowany jest Rafał, do piłki ustawionej na 17 m podchodzi Pojnar i zdobywa piękną bramkę z rzutu wolnego. Kolejne minuty spotkania to bezbarwne akcje obu drużyn. Na kolejny strzał czekamy do 36 min kiedy to z ok 20 m uderza Pelczar i bramkarz szczęśliwie piłkę wybija na rzut rożny. W 39 min z linii pola karnego nad bramką uderza Prajsnar. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:1.

Na drugą połowę już standardowo wychodzimy bardziej zmobilizowani i od razu mamy tego efekty, Supel dostaje dobre podanie, wbiega w pole karne i przy strzale jest faulowany przez obrońcę gości, sędzia wskazuje na „wapno”, z którego pewnym strzałem gola zdobywa sam poszkodowany. W 47 min z ok 25 m uderza Rafał, ale nie trafia w bramkę. Nie mijają kolejne 2 minuty, a „Iskra” prowadzi już 3:1, po podaniu Supla, piłkę z ok 12 m uderza Kamil i ta wpada do bramki obok interweniującego bramkarza. Z dwubramkowego prowadzenia cieszymy się zaledwie 3 min, kiedy to z ok 25 m uderza zawodnik „Bukowianki” i zdobywa ładną bramkę. W 56 min Olszewski podaje do Łukasza Supla, który uderza z narożnika pola karnego nad bramką. Dwie minuty później Supel podaje do Pojnara, ten walczy bark w bark z obrońcą gości i oddaje niestety niecelny strzał. W 60 min z rzutu wolnego uderza nad bramką zawodnik gości. W 65 min kolejny rzut wolny dla przyjezdnych, jednak tym razem jest on skutecznie wykonany i Szmyd musi wyciągać futbolówkę w bramki. W 70 min przyjezdni oddają mocny lecz niecelny strzał. Minutę później indywidualną akcją odpowiada Pojnar, schodzi z piłką do środka i uderza celnie, ale zbyt lekko żeby zaskoczyć bramkarza. W 72 min dośrodkowanie z rzutu wolnego zawodnika gości w pole karne gdzie nieporozumienie Jacka z Radkiem wykorzystuje zawodnik z Bukowska i zdobywa czwartą bramkę.  W 88 min z rzutu wolnego uderza Gefert piłkę do boku odbija bramkarz, przejmuje ją Supel i uderza z ok 5 m niestety prosto w bramkarza. W 90 min Kwolek zagrywa długą piłkę do Supla, który przyjmuje ją w polu karnym na klatkę i uderza z powietrza jednak po raz kolejny bramkarz okazuje się lepszy. W doliczonym czasie gry goście wyprowadzają kontrę po której w polu karnym faulowany jest zawodnik „Bukowianki” i ewidentny rzut karny, który pieczętuje zwycięstwo ekipy z Bukowska. Spotkanie kończy się wynikiem 5:3 dla gości, choć przegrywali już 1:3 i przez pierwsze 30 min grali w 10.

Co dzieje się z "Iskrą? to pytanie zadaje sobie co raz więcej sympatyków Naszego zespołu. Miejmy nadzieję, że w ostatnich kolejkach tego sezonu wróci ta "Iskra", która grała ładną, skuteczną oraz przede wszystkich mądrą piłkę. Całe szczęście w tym, że z kolejki na kolejkę rywale o awans tracą punkty podobnie jak i my i w dalszym ciągu zachowane jest status quo.