free counters

Aktualności

Wracamy na właściwe tory

• autor: wazka1907, 2017-05-21 22:37

Po dwóch spotkaniach bez wygranej piłkarze „Iskry” udali się na spotkanie do Zarszyna. Miejscowa drużyna to spadkowicz z klasy Okręgowej. Po 23 kolejkach gospodarze tego spotkania zajmowali miejsce w środku tabeli. W rundzie jesiennej na stadionie w Iskrzyni padł remis 2:2.

Początek spotkania to spokojna gra obu zespołów. Pierwszy strzał meczu w 10 min oddaje Kamil Pelczar, ale nie trafia w bramkę. W 18 min niecelnym strzałem z 16 m odpowiadają gospodarze. W 20 min z autu piłkę w pole karne idealnie wrzuca Hubert Lorens, a tam przyjmuje ją Rafał i pokonuje bramkarza ładnym strzałem. Niestety z prowadzenia cieszymy się zaledwie 2 minuty, ponieważ po nieporozumieniu między Stepkiem i Kwolkiem gospodarze zdobywają bramkę na 1:1. W 30 min Łukasz Pojnar zagrywa na lewą stronę do niepilnowanego Pelczara, ten wbiega w pole karne i uderza nad bramką. Minutę później ponownie podaje Pojnar, tym razem jednak do Prajsnara, który uderza z linii pola karnego minimalnie nad bramką gospodarzy. W 35 min ponownie strzał z 16 m oddaje Rafał, jednak tym razem trafia w bramkę i szczęśliwie na rzut rożny futbolówkę wybija miejscowy bramkarz. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Supel i niecelny strzał głową oddaje  Rafał. Dwie minuty później z rzutu rożnego dośrodkowuje Pojnar, a w polu karnym głową do bramki pakuje futbolówkę Darek Szopiak. W 40 min z rzutu wolnego z ok 25 m nieznacznie nad bramką uderza Prajsnar. Na przerwę zawodnicy schodzą przy wyniku 2:1 dla „Iskry”.

Drugą połowę od niecelnego strzału rozpoczyna Łukasz Supel. W 52 min świetne podanie od Supla otrzymuje Łukasz Pojnar wbiega w pole karne, mija obrońcę, a następnie uderza na bramkę i po interwencji bramkarza futbolówka uderza w słupek i wychodzi na rzut rożny. Trzy minuty później jeden z Naszych obrońców zagrywa piłkę do Stepka, niestety Michał popełnia błąd zbyt krótko wybijając futbolówkę, która trafia pod nogi napastnika z Zarszyna, a ten bez problemu strzela bramkę na 2:2. W 65 min Kamil Pelczar podaje dokładnie do Rafała który od razu oddaje strzał z 7m i trafia w bramkarza. W 69 min z rzutu wolnego dośrodkowuje Kamil, a w polu karnym głową obok słupka uderza Leś. W 75 min z rożnego dośrodkowuje Prajsnar, a w polu karnym głową nad bramką uderza Szopiak. W 83 min Filar zagrywa piłkę do Rafała, ten przepycha się z obrońcą, wpada w pole karne i uderza obok interweniującego bramkarza, 3:2. Dwie minuty później kontra Naszego zespołu, z piłką przedziera się na prawej stronie Kamil, zagrywa wzdłuż bramki do niepilnowanego Haręzgi, który uderza z ok 10 m w interweniującego bramkarza. W 89 min Kwolek zagrywa piłkę z własnej połowy za linię obrony gospodarzy do Prajnara, który decyduje się lobować z ok 30 m piłkę nad wysuniętym bramkarzem i robi to genialnie, umieszczając futbolówkę w bramce Zarszyna. Spotkanie kończy się wynikiem 4:2 dla „Iskry”. Brawa dla całego zespołu, a największe dla Rafała, który zagrał świetny mecz.