free counters

Aktualności

Z Jabłonicy przywozimy tylko 1 punkt

• autor: wazka1907, 2017-05-09 09:26

W ostatnią niedzielę rozegraliśmy spotkanie derbowe z drużyną „Cisów” na obiekcie w Jabłonicy Polskiej. Nasz rywal w tym sezonie spisuje się bardzo słabo i po 21 kolejkach zamyka tabelę. W pierwszym spotkaniu tego sezonu „Iskra” wygrała 5:3.

Spotkanie świetnie rozpoczynają gospodarze, już w 3 min na strzał z linii pola karnego decyduje się napastnik „Cisów”, po którym śliska piłka przelatuje po rękach Radka i wpada do bramki. W 8 min na strzał z ok 20 m decyduje się Kamil i spokojnie futbolówkę łapie bramkarz. Minutę później z rzutu wolnego celnie uderza zawodnik „Cisów’, ale Radek broni to uderzenie. W 11 min z rzutu wolnego minimalnie nad bramką uderza Pojnar. Dwie minuty później Pojnar podaje do niepilnowanego w polu karnym Kamila, który uderza z pierwszej piłki i nieznacznie myli się. W 17 min Pelczar podaje świetnie do Rafała, który wychodzi sam na sam z Sieniawskim i niestety przegrywa ten pojedynek. Dwie minuty później świetny strzał  dystansu oddaje miejscowy zawodnik i Szmyd przenosi futbolówkę nad poprzeczką. W 25 min Rafał decyduje się na strzał z linii pola karnego, ale nie trafia w bramkę. Dwie minuty później podobny strzał oddaje Łukasz Pojnar. W 30 min z autu piłkę w pole karne wrzuca Lorens, a tam od razu Prajsnar uderza nad wychodzącym bramkarzem i nie trafia w bramkę. W 32 min z prawej strony dośrodkowuje Hubert, a w polu karnym piłkę ręką zagrywa obrońca gospodarzy i sędzia wskazuje na „jedenastkę”. Do piłki podchodzi tym razem Darek Szopiak i mamy wyrównanie. W 35 min strzałem z rzutu wolnego odpowiadają miejscowi, ale Radek broni to uderzenie. Dwie minuty później z ok 18 m uderza Supel i nieznacznie myli się. W 38 min krótko rozegrany rzut rożny piłkę do Pojnara podaje Lorens, a Łukasz uderza z narożnika pola karnego w samo okienko bramki Sieniawskiego. W 40 min z rzutu wolnego nieznacznie nad bramką uderza zawodnik z Jabłonicy. Minutę później Szopiak podaje do Supla, ten uderza celnie lecz zbyt lekko żeby pokonać bramkarza. Nie mija minuta i kolejny strzał oddaje Nasz zawodnik, tym razem Rafał, którego uderzenie łapie bramkarz. Ostatnie dwie akcje to także strzały zawodników „Iskry”, kolejna Pelczara i Pojnara, jednak za każdym razem bez problemów futbolówkę łapie miejscowy bramkarz. Na przerwę schodzimy z wynikiem 2:1.

Drugą połowę rozpoczynamy od niecelnego strzału Darka oraz mocnego uderzenia Kamila, który z problemami broni bramkarz. W 50 min z prawej strony piłkę w Nasze pole karne zagrywa zawodnik „Cisów”, piłkę próbuje wybić Szymek, ale robi to tak nie fortunnie, że ta wpada obok zmylonego Radka do bramki. Minutę później z autu piłkę wrzuca Hubert, a w polu karnym głową celnie lecz zbyt lekko uderza Szopiak. W 55 min z rzutu rożnego dośrodkowuje Supel, a w polu karnym głową obok bramki uderza Leś. W 58 min na strzał z ok 20 m decyduje się Łukasz Pojnar, ale nie trafia w bramkę. W 64 min piłkę na linii pola karnego otrzymuje zawodnik z Jabłonicy, uderza mocno na bramkę i pewnie broni Radek. Minutę później Pojnar dośrodkowuje w pole karne wprost na głowę Kamila, który niestety nie trafia czysto w piłkę i bramkarz bez problemów broni to uderzenie. W 67 z dystansu obok bramki uderza Rafał. W 71 min z rzutu wolnego min obok uderza zawodnik gospodarzy. W 75 min kolejne uderzenie z rzutu wolnego miejscowego zawodnika i ponownie niecelnie. Ostatni kwadrans spotkania to walka w środku pola, bez żadnych klarownych sytuacji dla żadnego z zespołów. Spotkanie kończy się wynikiem 2:2, który może cieszyć tylko drużynę z Jabłonicy Polskiej.