free counters

Aktualności

Udana Majówka

• autor: wazka1907, 2017-05-04 16:21

Długi weekend majowy kończymy spotkaniem z solidną ekipą z Pakoszówki. Nasz środowy rywal w tym sezonie zaskakuje i zajmuje wysokie 5 miejsce w tabeli ligowej. W poprzedniej rundzie na sztucznej murawie w Pakoszówce zremisowaliśmy 1:1.

Pierwszy strzał w spotkaniu oddaje z rzutu wolnego w 5 min Łukasz Pojnar, który do boku odbija bramkarz gości. Dwie minuty później z rzutu rożnego dośrodkowuje Łukasz, a Supel w polu karnym uderza nad bramką. W 10 min pierwszy strzał oddają przyjezdni z którym radzi sobie Stepek. W 17 min z ok 20 m uderza Pojnar i dobrą interwencją popisuje się bramkarz „Victorii”. W 18 min ponownie Pojnar, tym razem podaje do Supla, a ten uderza nieznacznie nad bramką. W 20 min kontra przyjezdnych, piłka przypadkowo odbija się od Lorensa, przejmuje ją napastnik z Pakoszówki i w sytuacji sam na sam z Michałem wygrywa tą rywalizację, przegrywamy 1:0. Kolejne 20 min gry nie przyniosło żadnych klarownych sytuacji zarówno pod bramka rywali jak i Naszą. Dopiero w 40 min na strzał z dystansu decyduje się Supel i bramkarz z problemami piłkę przenosi nad poprzeczką. W ostatniej minucie pierwszej połowy Hubert Lorens wrzuca piłkę z autu w pole karne, a tam futbolówkę z kilku metrów uderza Łukasz Pojnar i mamy wyrównanie. Na przerwę zawodnicy schodzą przy wyniku 1:1.

Na drugą połowę wychodzimy ponownie jak trzy dni wcześniej w meczu z „Błękitnymi” zdecydowanie bardziej zmobilizowani. Minutę po wznowieniu piłkę na prawej stronie otrzymuje Michał Filar i zagrywa wzdłuż bramki do Pojnara, który z kilku metrów niestety nie trafia w bramkę. W 48 min na strzał z ok 18 m decyduje się Supel i bramkarz łapie to uderzenie. Dwie minuty później piłkę w polu karnym rywali przejmuje Łukasz Supel i w 100% sytuacji uderza nad bramką. W 55 min świetną piłkę do wychodzącego za linię obrony gości otrzymuje Łukasz Pojnar, wpada w pole karne i uderza prawą nogą pod poprzeczkę, 2:1 dla „Iskry”. W 58 min z ok 20 m niecelnie uderza Kamil. W 62 min z rzutu rożnego dośrodkowuje zawodnik z Pakoszówki, a w polu karnym minimalnie niecelnie uderza kolega z drużyny. Dwie minuty później ponownie z dystansu uderza Supel, ale nie trafia w bramkę. W 66 min z rzutu wolnego nad bramką uderza zawodnik „Victorii”. W 70 min piłkę w polu karnym przyjezdnych otrzymuje Darek Szopiak, uderza na bramkę i świetnie interweniuje bramkarz. W 71 min na lewej stronie piłkę przyjmuje Lorens, wbiega w pole karne i wykłada idealnie Pelczarowi, który uderza niestety nad bramką. W 83 min z dystansu uderza zawodnik gości i Michał Stepek wybija na rzut rożny. W 88 min Hubert podaje do ustawionego na 16 m Jacka, który mocno uderza z pierwszej piłki i w ostatniej chwili bramkarz przenosi futbolówkę nad bramką. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Pojnar, a w polu karnym piłkę uderza nad bramką Gefert. Do końca spotkania rywale próbowali zaatakować i zdobyć bramkę wyrównującą, jednak dobrze w defensywie do ostatniego gwizdka zagrał Nasz zespół i odnosimy kolejne ważne zwycięstwo.

Weekend majowy „Iskra” może zaliczyć zdecydowanie do udanych, tym bardziej, że rywale w walce o najwyższe pozycje w lidze stracili punkty.