free counters

Aktualności

Ciężko wywalczone 3 punkty

• autor: wazka1907, 2017-05-01 17:51

Spotkanie XX kolejki rozegraliśmy na własnym obiekcie z drużyną z Jasienicy Rosielnej. Nasz niedzielny rywal nie może tego sezonu zaliczyć do udanych, na chwilę obecną „Błękitni” to ostatni zespół w tabeli. W rundzie jesiennej po ciężkim spotkaniu „Iskra” wygrała 2:1.

Mecz świetnie mógł rozpocząć się dla „Iskry”, już w 1 min Kamil podaje do Łukasza Supla, który w dogodnej sytuacji uderza z linii pola karnego, ale bramkarz szczęśliwie piłkę odbija do boku. Dwie minuty później odpowiadają przyjezdni, z rzutu wolnego mocne uderzenie, piłka po drodze odbija się od muru, zmienia tor lotu i w ostatniej chwili świetną interwencją popisuje się Radek. Goście poczuli że mogą grać bardziej odważnie i w 9 min ich napastnik staje w idealnej sytuacji żeby strzelić bramkę, jednak uderza niecelnie z ok 14 m. Minutę później niecelnym strzałem odpowiada Pelczar. W 13 min dokładne dośrodkowanie z prawej strony wprost na głowę kolegi z drużyny i 1:0 dla gości. Minutę później Kamil podaje do Jacka, a ten uderza i bramkarz odbija futbolówkę do boku. W 20 min z rzutu wolnego nad bramką uderza Rafał. Dwie minuty później mocnym lecz niecelnym strzałem odpowiadają przyjezdni. W 25 min Łukasz Supel uderza z rzutu wolnego nieznacznie nad bramką. Minutę później Prajsnar zgrywa piłkę przed polem karnym Kamilowi, który od razu uderza i niestety nie trafia w bramkę. W 34 min rzutu wolnego dośrodkowuje Supel, a w polu karnym głową nad bramką uderza Rogoz. W 37 min z dystansu nieznacznie myli się zawodnik „Błękitnych”. Dwie minuty później przyjezdni wychodzą z kontrą i Radek ratuje Nasz zespół przed stratą drugiej bramki. W 42 min ponownie w natarciu goście, jednak tym razem strzał jest niecelny. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem ekipy z Jasienicy Rosielnej 1:0.

Na drugą połowę zawodnicy „Iskry” wyszli zdecydowanie bardziej zmotywowani. Pierwsza akcja tej części gry i strzał Michała Rogoza obok bramki gości. W 50 min z dystansu uderza zawodnik z Jasienicy i Radek łapie futbolówkę. W 52 min z rzutu wolnego świetnie dośrodkowuje Supel, a w polu karnym swoją pierwszą bramkę w barwach „Iskry” zdobywa Darek Szopiak strzałem głową. Trzy minuty później groźny strzał oddaje zawodnik przyjezdnych, lecz Szmyd sobie z tym radzi. W 57 min Kamil schodzi z piłką do środka boiska i uderza niecelnie. W 62 min Łukasz Pojnar świetnie podaje do wbiegającego w pole karne Darka, który zostaje wytrącony z równowagi przez obrońcę gości i sędzia wskazuje na „wapno”. Standardowo do piłki podchodzi Supel i zdobywa drugą bramkę dla „Iskry”. W 69 min Supel z rzutu wolnego podaje do Rafała, który wbiega w pole karne i uderza w boczną siatkę. W 74 min w polu karnym „Błękitnych” piłkę otrzymuje Pojnar i odgrywa do lepiej ustawionego Szopiaka, który pakuje futbolówkę do bramki gości, mamy 3:1. W 79 min Supel podaje dokładnie do wychodzącego na dogodną pozycję Rafała, ten ładnie uderza, jednak bramkarz w ostatniej chwili piłkę wybija na rzut rożny. Minutę później z rzutu wolnego celnie uderza Prajsnar, lecz i tym razem bramkarz okazuje się lepszy. W 83 min Konrad Leś wpada rozpędzony w pole karne i zostaje sfaulowany przez obrońcę gości, drugi rzut karny, ponownie podchodzi Supel, uderza tak samo jak pierwszym razem i bramkarz broni to uderzenie. W 85 min najlepsza sytuacja dla gości w drugiej połowie, jednak strzał z ok 12 m broni Szmyd. W 87 min zawodnik z Jasienicy otrzymuje piłkę na linii pola karnego, uderza i w ostatniej chwili Szymek Kwolek blokuje ten strzał. W ostatniej akcji meczu Supel podaje do Kamila, a ten uderza minimalnie obok bramki. Spotkanie kończy się wynikiem 3:1 dla „Iskry”. Brawo dla chłopaków za walkę w tym trudnym spotkaniu i wielkie gratulacje przede wszystkim dla Darka Szopiaka, który miał udział przy wszystkich bramkach dla Naszego zespołu.