33 urodziny obchodzi Paweł Przybyłowski

25 urodziny obchodzi Hubert Lorens

Z odległej Czarnej przywozimy 3 punkty

• autor: wazka1907, 2017-04-09 21:28

Na kolejne spotkanie Nasz zespół udał się do oddalonej prawie o 100 km Czarnej Górnej. Dzisiejszy rywal to drużyna przede wszystkim własnego stadionu (16 pkt z ogółu 20 pkt zdobytych w obecnym sezonie). W pierwszym spotkaniu z „Jawornikiem” wygrała „Iskra” 4:1.

Na początku mecz toczył się w środkowej części boiska, pierwszą dogodną okazję w 10 min ma Nasz zespół, a dokładniej Łukasz Pojnar który dostał świetne podanie od Kamila i nieznacznie pomylił się w dogodnej sytuacji. Minutę później z dystansu spróbował sam Kamil, ale również on nie trafia w bramkę. W 13 min tracimy bramkę z niczego, piłkę otrzymuje Radek, próbuje kiwać się z napastnikiem gospodarzy i tak niefortunnie nabija go, że piłka ląduje w Naszej bramce, 1:0 dla gospodarzy. 2 minuty później na strzał z ok 20 min decyduje się Rogoz i ponownie piłka przelatuje obok bramki. W 24 min Łukasz Supel podaje idealnie do Kamila Pelczara, który wpada w pole karne i w dobrej sytuacji trafia w słupek. W 26 min z rzutu wolnego dośrodkowuje Supel, w polu karnym piłkę przyjmuje Konrad Leś, uderza lewą nogą na bramkę i mamy wyrównanie. W 28 min z rzutu wolnego niecelny strzał oddaje zawodnik gospodarzy. W 30 min piłkę przed polem karnym otrzymuje Pojnar odgrywa ją na prawą stronę do Kamila, który strzela obok interweniującego bramkarza drugą bramkę dla „Iskry”. W 33 min z rzutu wolnego z ok 16 m celnie uderza Jacek Gefert, ale bramkarz łapie ten strzał. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic ciekawego i na przerwę schodzimy prowadząc 2:1.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej zaczynają gospodarze, zaraz po wznowieniu miejscowy napastnik znajduje się w dogodnej sytuacji i oddaje mocny strzał, który jednak broni Radek. W 50 min z rzutu wolnego nieznacznie nad bramką uderza zawodnik gospodarzy. Kolejne 20 min spotkania to walka w środku pola, bez żadnych sytuacji pod bramką jednej jak i drugiej drużyny. W 70 min piłkę na prawej stronie otrzymuje Pojnar, schodzi do środka i uderza obok bramki. 2 min później celnie uderza Rogoz i futbolówkę łapie bramkarz. Minutę później niecelnym strzałem z dystansu odpowiadają gospodarze. W 75 min na uderzenie z ok 25 m decyduje się Pelczar, jednak nie trafia w bramkę. W 77 min Haręzga dokładnie podaje do Łukasza Pojnara, ten uderza prawą nogą, bramkarz odbija piłkę przed siebie do niej dopada Supel i strzela nad bramką. Minutę później z dystansu uderza Pojnar i bramkarz ponownie okazuje się lepszy. W 80 min sam na sam z bramkarzem wychodzi Kamil i w ostatniej chwili w polu karnym zostaje sfaulowany od tyłu przez rywala, ewidentny rzut karny i czerwona kartka, której jednak zawodnik gospodarzy nie obejrzał, co więcej nie otrzymał nawet za to zagranie żółtego kartonika… Do karnego tradycyjnie podchodzi Łukasz Supel i niestety tym razem jego strzał świetnie odbija bramkarz „Jawornika”. Minutę później z rzutu rożnego dośrodkowuje Supel, głową uderza Jacek i ponownie bramkarz odbija futbolówkę na rzut rożny. W 85 min z rzutu wolnego dośrodkowuje Gefert, w polu karnym piłkę uderza Leś i trafia tylko w słupek. W 86 min gospodarze wychodzą z kontrą, piłkę z lewej strony w pole karne zagrywa zawodnik z Czarnej, a tam jego kolega uprzedza Szmyda i zdobywa bramkę na 2:2. Gospodarze jednak długo nie cieszyli się z remisu ponieważ już 2 minuty później świetną piłkę za linię obrony otrzymuje Pojnar, który od razu uderza nad wychodzącym bramkarzem gospodarzy i zdobywa zwycięską bramkę. Niedługo po tej sytuacji sędzia kończy spotkanie.

Brawa dla Naszego zespołu za walkę do końca na trudnym terenie jakim był stadion w Czarnej. 3 punkty jadą do Iskrzyni, a już za niecały tydzień, bo w Wielką Sobotę czeka Nas kolejne spotkanie, tym razem z „Orłem” Bażanówka.

"Jawornik" Czarna - "Iskra" Iskrzynia

Płomień ZmiennicaIskra Iskrzynia