ISKRA Iskrzynia - Brzozovia Brzozów

Pechowa porażka

• autor: wazka1907, 2016-11-15 11:16

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej zawodnicy z Iskrzyni udali się do Leska na spotkanie z tamtejszą „Sanovią”. Nasz piątkowy rywal w tym sezonie spisuje się przeciętnie, jednak na własnym stadionie jest zdecydowanie groźniejszą drużyną o czym świadczą zdobyte 13 punktów z ogólnych 16. Z ekipą z Leska graliśmy dwukrotnie, razy zwyciężyliśmy, a raz był remis.

Pierwsze 20 min spotkania to obustronne badanie się zespołów, gra toczyła się praktycznie przez cały czas w środkowej części boiska. W tej części meczu bramkarze byli bezrobotni, każda akcja kończyła się daleko przed polem karnym jednego jak i drugiego zespołu. Pierwszy strzał z dystansu oddaje miejscowy zawodnik, jest on celny jednak bez problemu broni go Radek. W 25 min z rzutu wolnego celnie uderza zawodnik „Sanovii”, ale po raz kolejny Szmyd dobrze interweniuje. Minutę później z autu piłkę w Nasze pole karne wrzuca zawodnik z Leska i w zamieszaniu futbolówkę uderza napastnik gospodarzy, ale i z tym strzałem radzi sobie Radek. W 28 min z ok 20 m nieznacznie obok bramki uderza miejscowy zawodnik. W 30 min pierwsza składna akcja „Iskry”, Kamil Pelczar podaje dokładnie na lewe skrzydło do Pawła Olszewskiego, który decyduje się na strzał, ale bez problemu piłkę łapie bramkarz. W 32 min Łukasz Supel podaje do Rafała, który wychodzi na dobrą pozycję, uderza i piłka po nodze interweniującego bramkarza wychodzi na rzut różny. Kolejne minuty to podobne widowisko z początku spotkania. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy mamy kolejny strzał na bramkę Radka, a dokładniej uderzenie z rzutu wolnego, które dobrze broni Szmyd. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę od niecelnego strzału rozpoczynają gospodarze. W 49 min Szymek podaje dokładnie do Supla, który decyduje się na strzał z ok 20 m, który bez problemu łapie bramkarz. W 55 min przypadkowo odbitą piłkę przejmuje na ok 16 m Prajsnar i uderza obok wychodzącego bramkarza, ale nie trafia w bramkę. W 57 min z ok 25 m uderza Kwolek i ponownie bramkarz dobrze interweniuje. Dwie minuty później z rzutu wolnego celnie uderza Rafał, ale po raz kolejny lepszy okazuje się bramkarz gospodarzy. W 60 min ponownie z rzutu wolnego uderza Prajnasr i bramkarz popisuje się świetną interwencją wybijając futbolówkę na rzut rożny. W 63 min z linii pola karnego uderza miejscowy zawodnik i ponownie Radek staje na wysokości zadania pewnie chwytając piłkę. W 69 min z linii pola karnego ponownie uderza zawodnik z Leska, jednak tym razem strzał jest minimalnie niecelny. Minutę później strzałem z ok 18 m odpowiada Rafał, ale po raz kolejny bramkarz dobrze interweniuje. W 74 min Rafał podaje na prawe skrzydło do Bartka Haręzgi, który wpada w pole karne, uderza i bramkarz wybija piłkę na rzut rożny. Z rożnego dośrodkowuje Supel, a w polu karnym głową niecelnie uderza Michał Rogoz. W 79 min z dystansu nad bramką uderza zawodnik „Sanovii”. Minutę później Lorens podaje do Rafała, który oddaje mocny strzał, ale ponownie lepszy okazuje się bramkarz. W 85 min strzał z linii pola karnego przed siebie odbija Radek, do piłki dopada zawodnik gospodarzy uderza pod porzeczkę, futbolówka odbija się jeszcze od słupka i niestety wpada do Naszej bramki. Minutę później gospodarze idą za ciosem i gdyby nie świetna interwencja Radka byłoby już 0:2, jednak strzał na rożny wybija Nasz bramkarz. W 88 min Kamil podaje do Supla, który uderza z ok 20 m celnie jednak ponownie bramkarz łapie to uderzenie. Spotkanie kończy się zwycięstwem „Sanovii” 1:0. W tym spotkaniu musieliśmy sobie radzić przede wszystkim bez Łukasza Pojnara, którego nieobecność była bardzo widoczna, ale ubytki kadrowe na to spotkanie były większe, jednak graliśmy tym co mieliśmy i na ekipę z Leska to tym razem nie wystarczyło.

"Sanovia" Lesko -"Iskra" Iskrzynia

4 – 2

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Sanovia LeskoKS "Iskra" Iskrzynia
Sanovia Lesko 1:0 KS "Iskra" Iskrzynia