05-2017

Wygrana na wodzie

• autor: wazka1907, 2016-11-07 09:40

W XIII kolejce na własnym obiekcie podejmowaliśmy ekipę z odległej Bezmiechowej. Rywal w tym sezonie gra zaskakująco słabo, a seria 5 porażek z rzędu mówi sama za siebie. Z tą drużyną w tamtym sezonie „Iskra” dwukrotnie wygrała.

Początek spotkania to przyzwyczajanie się zawodników do warunków panujących na murawie. Pierwszy strzał w meczu w ok 10 min oddaje zawodnik gości, ale nie trafia w bramkę. Trzy minuty później ponownie z dystansu uderza piłkarz z Bezmiechowej i Michał odbija futbolówkę do boku. W 17 min długą piłkę zagrywa Hubert Lorens, obrońca „Lotniarza” myli się i w dobrej sytuacji znajduje się Rafał, który uderza jednak obok bramki. W 20 min z dystansu uderza celnie Rafał, ale dobrze piłkę łapie bramkarz. Minutę później Prajsnar podaje do Łukasza Pojnara, który uderza na bramkę, piłka mija już bramkarza i zatrzymuje się na linii bramkowej w błocie. W 22 min strzał z dystansu na rzut rożny odbija Stepek. W 24 min z ok 20 m uderza Supel i bramkarz odbija piłkę na rzut rożny. Z narożnika dośrodkowuje Supel, piłka przelatuje przez całe pole karne, gdzie na strzał nożycami decyduje się Pojnar i zdobywa piękną bramkę dla „Iskry”. W 27 min Łukasz Pojnar podaje dokładnie do Supla, który uderza z linii pola karnego i ponownie bramkarz interweniuje wybijając piłkę na rzut rożny. W 30 min krótko rozegrany rzut rożny, zakończony strzałem Pojnara nad bramką. Minutę później z dystansu uderza Rafał, ale nie trafia w bramkę. W 32 min Łukasz Pojnar schodzi do środka i uderza minimalnie obok. W 35 min z ok 20 m na bramkę uderza Olszewski i świetną interwencją popisuje się bramkarz przyjezdnych. W 37 min niecelnym strzałem odpowiadają goście. Minutę później z ok 18 m uderza Kamil, ale piłkę na rożny wybija bramkarz. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Supel, piłkę głową uderza Leś i świetnie futbolówkę odbija bramkarz, do niej dopada Rafał uderza celnie, ale ponownie bramkarz okazuje się lepszy jednak przy dobitce Lesia już nie ma szans i zdobywamy drugą bramkę. W 43 min z rzutu wolnego uderza Rafał i spokojnie broni bramkarz. W 45 min strzałem z rzutu wolnego odpowiadają przyjezdni, jednak bez problemu interweniuje Michał. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem „Iskry” 2:0.

Drugą połowę rozpoczynamy od ataków Naszego zespołu. Dwie minuty po wznowieniu gry Kamil podaje do Rafała, który uderza minimalnie obok bramki. W 50 min Michał Rogoz podaje dokładnie do Supla, który uderza z pierwszej piłki obok bramki. W 53 min do przypadkowo odbitej piłki dopada napastnik „Lotniarza”, ogrywa Lesia i pakuje piłkę do Naszej bramki. W 55 min Pojnar wykłada piłkę Suplowi, który uderza nad bramką. W 60 min z dystansu mocno uderza zawodnik gości i dobrą interwencją popisuje się Stepek. W 62 min Łukasz Supel podaje do Kamila Pelczara, który uderza obok bramki. W 70 min z rzutu wolnego dośrodkowuje Supel, a w polu karnym niecelnie głową uderza Rogoz. Minutę później z rzutu wolnego uderza zawodnik przyjezdnych i ponownie piłkę łapie Michał. W 74 min z ok 20 m uderza Prajsnar i bramkarz odbija piłkę na rożny. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Supel, piłkę uderza Maciek Przybyłowski i nieznacznie się myli. W 84 min z rzutu wolnego niecelnie uderza Łukasz Supel. W 89 min świetnym podaniem popisuje się Supel, który wyprowadza Michała Rogoza na dobrą pozycję i ten bez problemu pakuje futbolówkę do bramki rywala. Dla Michała jest to pierwsza bramka w barwach „Iskry”, gratulujemy. W doliczonym czasie gry strzał oddają jeszcze goście, ale nie trafiają nawet w bramkę. Spotkanie kończy się zwycięstwem „Iskry” 3:1.

"Iskra" Iskrzynia - "Lotniarz" Bezmiechowa

11 – 3