ISKRA Iskrzynia - Brzozovia Brzozów

Bieszczady pokonane!

• autor: wazka1907, 2016-10-26 09:43

W XI kolejce obecnego sezonu podejmowaliśmy na własnym obiekcie bardzo dobry zespół z Ustrzyk Dolnych. Drużyna z Bieszczad to spadkowicz z ligi Okręgowej. W tym sezonie spisuje się na miarę oczekiwań, czyli walkę o powrót do wyższej ligi. Z tym rywalem „Iskra” nigdy wcześniej nie rywalizowała.

Pierwsze minuty spotkania to gra obu zespołów głównie w środkowej części boiska. Pierwszy strzał w spotkaniu oddaje zawodnik przyjezdnych, który z rzutu wolnego uderza nad bramką. Minutę później odpowiadają Nasi zawodnicy, a dokładniej Jacek podaje idealnie do wychodzącego na czystą pozycję Rafała, który ze spokojem mija wychodzącego bramkarza i pakuje futbolówkę do bramki rywali. W 16 min z rzutu wolnego mocno uderza zawodnik gości i dobrze do boku piłkę odbija Radek. Kolejne 20 min gry to walka w środkowej części boiska, bez żadnych sytuacji bramkowych. Dopiero w ok 35 min kolejna sytuacja dla Naszego zespołu, Kamil Pelczar podaje do Rafała Prajsnara, który uderza nieznacznie obok bramki. W 38 min Gefert podaje do Łukasza Pojnara, który uderza celnie, lecz dobrą interwencja popisuje się bramkarz. W 41 min tym razem Pojnar podaje do Geferta, który uderza z ok 20 m i ponownie bramkarz dobrze interweniuje. W 43 min z rzutu rożnego dośrodkowuje Kamil, a w polu karnym w zamieszaniu piłkę przejmuje Pojnar i uderza prosto w wychodzącego bramkarza. W 44 min z autu piłkę w pole karne wrzuca zawodnik z Ustrzyk, a tam piłkę z powietrza uderza jego kolega, ale nie trafia w bramkę. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy piłkę z ponad 30 metrów uderza Supel, ta odbija się od poprzeczki, przejmuje ją Kamil i oddaje minimalnie niecelny strzał. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem „Iskry” 1:0.

Drugą część spotkania rozpoczynamy od uderzenia Łukasza Pojnara z linii pola karnego, które jest jednak niecelne. W 51 min strzał z ok 16 m oddaje zawodnik gości, jednak to uderzenie jest bardzo niecelne. W 55 min najlepsza okazja do wyrównania dla przyjezdnych, w zamieszaniu w polu karnym piłkę uderza zawodnik z Ustrzyk, futbolówka mija już Szmyda, jednak jak zawsze w idealnym miejscu znajduje się Szymek Kwolek, który wybija piłkę z linii bramkowej. W 59 min Lorens podaje dokładnie do Supla, który wpada w pole karne i uderza na bramkę, piłkę do boku odbija bramkarz, przejmuje ją Rafał i uderza w słupek. W 61 min z rzutu rożnego piłkę w pole karne dośrodkowuje zawodnik gości, a tam głową niecelnie uderza jego kolega. W 65 min Kwolek podaje idealnie do Rafała, który uderza nad wychodzącym bramkarzem, piłka odbija się od poprzeczki i ląduje na linii bramkowej, wybija ją obrońca, futbolówkę na linii pola karnego przejmuje Pojnar i uderza na bramkę, piłka odbija się po drodze od obrońcy i wpada do bramki. W 68 min na bramkę uderza Jacek i dobrze interweniuje bramkarz. Dwie min później z dystansu uderza Kamil, bramkarz odbija piłkę przed siebie, dopada do niej Rafał i uderza prosto w bramkarza. W 72 mi Kamil Pelczar podaje do wychodzącego na dogodną pozycje Rafała, który uderza obok bramkarza i niestety piłka zatrzymuje się na linii bramkowej w błocie. W 76 min w sytuacji sam na sam z bramkarzem staje Supel, uderza i bramkarz odbija przed siebie, piłkę przejmuje Pojnar i mocnym strzałem pakuje futbolówkę do bramki przyjezdnych. W 83 min z dystansu uderza niecelnie Tomek Pelczar. Dwie min później indywidualna akcja Pojnara, który mija obrońcę gości wbiega w pole karne i zostaje sfaulowany, ewidentny rzut karny. Do karnego tym razem podchodzi Paweł Przybyłowski, który obchodził w ten dzień swoje urodziny, uderza na bramkę i niestety bramkarz popisuje się świetną interwencją. W 88 min w Naszym polu karnym zdaniem sędziego faulował Szymek i rzut karny na bramkę zamienia zawodnik z Ustrzyk. Jednak ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do „Iskry”, a dokładniej do Kamila Pelczara, który mija kilku zawodników gości i w sytuacji sam na sam strzela czwartą bramkę dla Naszego zespołu. Spotkanie kończy się pewnym zwycięstwem „Iskry” 4:1 z mocną drużyną, jaką są „Bieszczady”.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, zawodnikowi z Ustrzyk Dolnych, który  podczas spotkania prawdopodobnie doznał poważnej kontuzji.

"Iskra" Iskrzynia - "Bieszczady" Ustrzyki Dolne

LINK DO ZDJĘĆ Z MECZU:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Sanovia LeskoKS "Iskra" Iskrzynia
Sanovia Lesko 1:0 KS "Iskra" Iskrzynia