05-2017

Pojnar wyciął Cisy

• autor: wazka1907, 2016-09-26 10:12

W VII kolejce na własnym stadionie rozgrywaliśmy spotkanie derbowe z zamykającym tabelę zespołem z Jabłonicy Polskiej. Nasz niedzielny rywal w przerwie między sezonami stracił kilku kluczowych piłkarzy co od razu negatywnie odbiło się na poziomie drużyny. Jednak spotkania derbowe swoimi prawami się rządzą i wszystko jest w nich możliwe.

Od początku spotkania to właśnie przyjezdni zaatakowali. Tuż po pierwszym gwizdku sędziego strzał z dystansu oddaje zawodnik „Cisów”, który broni Michał. W 3 min z rzutu wolnego minimalnie nad bramką uderza ponownie zawodnik gości. Dwie minuty później z linii pola karnego kolejne uderzenie zawodnik z Jabłonicy, tym razem nieznacznie obok Naszej bramki. W 7 min kontra „Iskry”, Rafał w polu karnym mija obrońcę, uderza, ale bramkarz odbija futbolówkę przed siebie, tą przejmuje Bartek Haręzga i zdobywa pierwszą bramkę dla Naszego zespołu. W 19 min z rzutu rożnego dośrodkowanie w pole karne, piłkę głową uderza jeden z zawodników gości, ten strzał odbija Michał, jednak z dobitką już niestety nie radzi sobie i mamy wyrównanie. Minutę później Pojnar podaje do Kamila Pelczara, który oddaje mocny lecz niecelny strzał. W 29 min z rzutu wolnego uderza Prajsnar i dobrą interwencją popisuje się Sieniawski. W 30 min z rzutu wolnego dośrodkowuje Gefert, a w polu karnym głową niecelnie uderza Rafał. W 32 min z dystansu celnie uderza Prajsnar i ponownie lepszy okazuje się bramkarz. W 34 min z dystansu uderza zawodnik gości i piłka po niefortunnej interwencji Stepka wpada do bramki. Dwie minuty później z rzutu wolnego uderza Śliwa, ale tym razem dobrze łapie Michał. Goście jednak nie cieszyli się długo z prowadzenia bo już w 37 min świetne podanie Kamila Pelczara wykorzystuje Łukasz Pojnar, który spokojnie pakuje futbolówkę do bramki obok interweniującego bramkarza. W 38 min z dystansu niecelnie uderza zawodnik gości. Minutę później z prawej strony do środka schodzi Pojnar i uderza celnie, lecz tym razem lepszy okazuje się Sieniawski. W 40 min Rafał idealnie podaje do Łukasza Supla, ten niepilnowany w polu karnym w doskonałej okazji uderza niestety obok bramki gości. Pierwsza emocjonująca połowa kończy się wynikiem 2:2.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczyna Nasz zespół, dwie minuty po wznowieniu mocny strzał z dystansu oddaje Kamil i dobrą interwencją popisuje się bramkarz. Minutę później Kamil wykłada futbolówkę na 16 m Rogozowi, który uderza nieznacznie obok bramki. W 51 min Rafał podaje do Pelczara, który ponownie uderza z dystansu, jednak tym razem nad bramką. W 53 min krótko rozegrany rzut rożny, Hubert Lorens odgrywa do Łukasza Pojnara, który z narożnika pola karnego świetnie uderza na długi słupek i wychodzimy na prowadzenie. Niestety z prowadzenia cieszymy się zaledwie 3 minuty, z rzutu wolnego dośrodkowanie w pole karne i w zamieszaniu najlepiej odnajduje się kopacz przyjezdnych i mamy wyrównanie. W 58 min z rzutu wolnego niecelnie uderza zawodnik z Jabłonicy. Minutę później świetne podanie od Pojnara otrzymuje Rafał i uderza na bramkę, jednak ten strzał jest niecelny. W 62 min z dystansu uderza Prajsnar i łapie futbolówkę bramkarz. W 65 min z linii pola karnego ponownie uderza Nasz napastnik, ale ten strzał jest niecelny. W 69 min minimalnie nad bramką z rzutu wolnego uderza zawodnik gości. W 73 min ponownie niecelne uderzenie z rzutu wolnego zawodnika „Cisów”. W 76 min w polu karnym faulowany jest Rafał i rzut karny na bramkę oczywiście zamienia Łukasz Supel. W 81 min druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla zawodnika gości. W 88 min piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego głową uderza zawodnik z Jabłonicy i dobrze piłkę łapie Michał. W 90 min krótko rozegrany rzut rożny Supel podaje do Rafała, ten mija obrońcę i uderza w boczną siatkę. Sędzia dolicza 5 minut i w drugiej minucie doliczonego czasu pięknie za obronę futbolówkę zagrywa Tomek Pelczar dopada do niej Łukasz Pojnar i lobem zdobywa swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Minutę później kolejna składna akcja Naszej drużyny zakończona celnym strzałem z ok 10 m Kamila, jednak tym razem lepszy okazuje się Sieniawski. W ostatniej doliczonej minucie Pojnar podaje do Łukasza Supla, który uderza nad bramką gości. Spotkanie kończy się wynikiem 5:3. Jak przystało na mecz derbowy, było praktycznie wszystko, grad bramek, rzut karny, czerwona kartka, raz prowadziła jedna drużyna raz druga jednak na końcu z 3 punktów cieszyli się kibice i piłkarze z Iskrzyni.

"Iskra" Iskrzynia - "Cisy" Jabłonica Polska

8 – 6