free counters

Aktualności

Skandal w Pakoszówce

• autor: wazka1907, 2016-09-18 20:30

W VI kolejce czekał nas jeden z hitów tej serii spotkań, a mianowicie spotkanie z zajmującą miejsce czwarte „Victorią” Pakoszówka. Z tym rywalem graliśmy już kilkakrotnie w Naszej historii i z reguły te spotkania były dla „Iskry” ciężkimi bojami o ligowe punkty.

Mecz rozpoczynamy osłabieni brakiem przede wszystkim Łukasza Supla, którego w pierwszej „jedenastce” zastąpił Bartek Haręzga. Początek spotkania to spokojna gra obu zespołów w środkowej części boiska. Pierwszy strzał w meczu w 3 min oddaje Łukasz Pojnar lecz jest on niecelny. W 10 min z prawej strony dośrodkowanie zawodnika gospodarzy zamyka w polu karnym minimalnie niecelnym strzałem głową jeden z zawodników z Pakoszówki. W 16 min z ok 30 m uderza miejscowy zawodnik i piłka nieznacznie przelatuje nad bramką. W 20 min Kamil Pelczar podaje do Łukasza Pojnara, który z 18 m uderza minimalnie obok bramki rywali. W 22 min z linii pola karnego uderza Rafał, jednak z tym strzałem bez problemu radzi sobie bramkarz „Victorii”. Minutę później minimalnie niecelnym strzałem z dystansu odpowiada miejscowy zawodnik. W 27 min dośrodkowaną z prawej strony piłkę próbuje wybić Konrad Leś, lecz kieruje ją w stronę własnej bramki jednak ten rykoszet odbija przed siebie Radek, do piłki dopada zawodnik gospodarzy i pakuje futbolówkę do Naszej bramki. W 32 min z dystansu ponownie uderza zawodnik gospodarzy, jednak to uderzenie spokojnie łapie Szmyd. W 40 min z lewej stronie świetnie nad obrońcami dośrodkowuje Jacek Gefert, a w polu karnym z pierwszej piłki uderza Łukasz Pojnar i nie daje szans bramkarzowi na skuteczną interwencję i mamy wynik remisowy. Pierwsza połowa kończy się remisem 1:1.

Drugą połowę obie ekipy rozpoczynają w podobnym tempie jak i pierwszą część gry. Pierwszy bardzo niecelny strzał w tej połowie oddaje z rzutu wolnego miejscowy zawodnik. Minutę później nieco lepszym uderzeniem z wolnego popisuje się Kamil, jednak piłka również przelatuje obok bramki rywali. W 55 min z prawej strony do środka schodzi Pojnar, uderza na bramkę i dobrą interwencją popisuje się bramkarz. W 59 min dośrodkowanie z rzutu rożnego zawodnika gospodarzy w polu karnym zostaje zakończone strzałem głową obok słupka. W 61 min z linii pola karnego uderza zawodnik z Pakoszówki i w ostatniej chwili piłka zostaje zblokowana przez jednego z Naszych obrońców i gospodarze mają jedynie rzut rożny. Z rożnego dośrodkowaną futbolówkę głową świetnie uderza zawodnik „Victorii” i tylko świetna interwencja na linii Radka chroni Nasz zespół przed stratą drugiej bramki. W 63 min piłkę lewego skrzydła na prawą stronę przerzuca Bartek, tam futbolówkę przyjmuje Maciek Przybyłowski i uderza nad bramką. W 80 min spięcie pomiędzy Lesiem i zawodnikiem gospodarzy, kończy się niesportowym zagraniem Konrada i po interwencji sędziego liniowego, główny pokazuje czerwony kartonik Naszemu zawodnikowi. Jednak po tej sytuacji wydarzyło się coś co nie powinno mieć miejsca, a mianowicie zachowanie miejscowych „kibiców”, którzy w kilka osób wpadli na murawę stadionu co jest zabronione i zagrożone walkowerem, jednak sędzia główny nic z tym nie zrobił… Ostatnie 10 min gramy w osłabieniu jednak to nie przeszkadza Naszej drużynie w prowadzeniu gry. W 85 min z linii pola karnego uderza Prajsnar piłka po drodze odbija się jeszcze od obrońcy i mamy rzut rożny. W doliczonym czasie gry kolejna kontrowersja z sędzią w roli głównej, w polu karnym ewidentnie faulowany jest Łukasz Pojnar i niestety sędzia nie miał odwagi gwizdać rzutu karnego dla Naszego zespołu choć stał kilka metrów od całej sytuacji. Spotkanie kończy się wynikiem ustalonym w pierwszej połowie.