free counters

Aktualności

Prezent dla "Startu" na inaugurację

• autor: wazka1907, 2016-08-16 20:39

Na inaugurację sezonu zawodnicy „Iskry” udali się do Rymanowa na spotkanie z mocnym kadrowo zespołem „Startu”. Z tym rywalem Nasza drużyna nie spotkała się we wcześniejszych sezonach.

Początek spotkania z obu stron bardzo spokojny. W 4 min piłka wybita do przodu przez jednego z zawodników gospodarzy, ląduje w Naszym polu karnym i w bezpiecznej wydawałoby się sytuacji Radek łapie futbolówkę, jednak ta wypada mu z rąk, dopada do niej napastnik z Rymanowa i strzela z najbliższej odległości do pustej bramki. Kolejne minuty spotkania to dalsze spokojne rozgrywanie piłki w środkowej części boiska. W ok 13 min na prawej stronie piłkę otrzymuje Rafał, wbiega w pole karne i uderza z ok 16 m i po interwencji bramkarza ”Iskra” ma rzut rożny. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Łukasz Pojnar, a w polu karnym głową uderza Konrad Leś i bramkarz łapie to uderzenie. Kolejne 30 min to rywalizacja w środku pola, bez żadnych sytuacji pod bramką jednej jak i drugiej drużyny. Dopiero w 42 min sytuacja pod bramkę gospodarzy, Rafał Prajsnar zgrywa głową piłkę do Łukasza Pojnara, który uderza z dystansu, ale nie niestety trafia w bramkę. W 44 min mocny strzał oddaje zawodnik „Startu” i na rzut rożny piłkę odbija Szmyd. Minutę później z rzutu wolnego mocno i celnie uderza miejscowy zawodnik, lecz dobrą interwencją popisuje się Radek. Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem, na średnim poziomie, która zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0.

Początek drugiej połowy to dalsza gra obu drużyn w centralnej części boiska, bez żadnych szans dla obu zespołów. Pierwszy strzał w tej części spotkania w 60 min oddaje zawodnik z Rymanowa, jednak to uderzenie jest niecelne. W 71 min Łukasz Pojnar przejmuje piłkę przed polem karnym gospodarzy i uderza z ok 18 m minimalnie niecelnie. Dwie minuty później Kamil Pelczar podaje do Pojnara, ten uderza mocno na bramkę i bramkarz łapie futbolówkę. W 85 min świetną okazję na strzelenie drugiej bramki ma zawodnik „Startu” który otrzymuje podanie w polu karnym i w doskonałej sytuacji uderza wysoko nad bramką. Minutę później uderzenie z linii pola karnego broni Radek. W 88 min piłkę w polu karnym głową idealnie zgrywa Bartek Haręzga do Michała Rogoza, który w dobrej sytuacji nieznacznie myli się. W 89 min Konrad podaje dokładnie do Maćka Przybyłowskiego, który wbiega w pole kare i uderza, lecz bramkarz ten strzał odbija na rzut rożny. W 90 min z rzutu wolnego uderza Pojnar i ponownie dobrą interwencją popisuje się miejscowy bramkarz. W ostatniej akcji meczu ponownie uderza Łukasz Pojnar, jednak tym razem trafia tylko w boczną siatkę i po tym uderzeniu sędzia kończy to spotkanie. Przegrywamy na inaugurację w Rymanowie 1:0 choć „Iskra” nie była gorszym zespołem od rywali i w pełni zasłużyła na remis w tym spotkaniu, ale niestety jeden błąd zadecydował o 3 punktach dla „Startu”.