Czas na Radzia !! Czyli wywiad numer 3 !!

• autor: konrad92222, 2016-02-16 15:43

Radosław Szmyd

Urodzony: 13.06.1989

Miejsce zamieszkania: Iskrzynia

Numer koszulki: 99

Pozycja: bramkarz

Dotychczasowe kluby: Iskra Iskrzynia

1. Jak wyglądała twoja dotychczasowa przygoda z piłką nożną i co uważasz za dotychczasowy sukces piłkarski?

Moja przygodą z piłką rozpoczęła się w szkole podstawowej i tak trwa ona do dzisiaj ale tak naprawdę prawdziwa przygoda z piłką nożna zaczęła się dopiero wtedy kiedy zacząłem grać dla Iskry. Wcześniej nie grałem w żadnym klubie.

Dlaczego?

Dlatego że dawno temu powiedziałem sobie ze nie będę grał w innym klubie - zagram dopiero wtedy jak powstanie klub w naszej miejscowości i słowa dotrzymałem i z pewnością nie żałuję mojej decyzji.

2. Na jakiej pozycji grasz w Iskrze i czy jest to twoja ulubiona pozycja?

Moja obecna pozycja w Iskrze to bramkarz i podejrzewam że już tak zostanie, ze względów na to że na tej pozycji czuję się najlepiej. Na początku próbowałem zagrać w polu ale niestety nie wychodziło mi to najlepiej wiec wróciłem na pozycję goalkeepera gdzie czuję się najpewniej.

3. Jaki mecz Iskry uważasz za najlepszy a jaki za najgorszy ?

Tak naprawdę to wszystkie mecze jakie rozegrała Iskra do tej pory były na dobrym a nawet na bardzo dobrym poziomie. Chociaż zdarzały się przegrane to mimo wszystko nie mogę  powiedzieć że któryś z tych meczy był najgorszy.

4. Najlepszy trener z jakim pracowałeś?

Nie było ich wielu w mojej amatorskiej karierze więc nie skłamie jak powiem że najlepiej pracuje mi się z dotychczasowym trenerem - Jackiem Gefertem

5. Grałeś w Iskrze od C klasy do A klasy , występy na którym szczeblu wspominasz najlepiej i dlaczego?

Tak to prawda, gram w Iskrze od samego początku i podejrzewam że już tak zostanie. Jeżeli chodzi o moje występy które wspominam to bez wątpienia występ w Sanoku z tamtejszą drużyną. Dlaczego? Ponieważ był to dla mnie jak i dla całej drużyny bardzo ważny mecz w którym chcieliśmy udowodnić ze tak samo jak oni potrafimy grać w piłkę. Wychodząc z szatni powiedziałem chłopakom: „Kto jak nie my ? przecież oni są tacy sami jak my”. Był to mecz w którym każdy z nas był bardzo zmotywowany i zaangażowany na 200% , nie skłamię jak powiem że był to najlepszy mecz ISKRY.

6. Jaka atmosfera panuje w klubie?

Chyba każdy widzi jaka atmosfera panuje w drużynie, każdy z nas zna się od bardzo dawna, wielu z nas od najmłodszych lat.
Atmosfera jest bardzo ale to bardzo dobra, myślę że jest to zasługa każdego z nas ponieważ po przegranym czy tez po wygranym meczu nie mamy do siebie pretensji że ktoś popełnił błędy, wiadomo nikt z nas nie jest zawodowcem i nie są to mecze na szczeblu Mistrzostw Świata. Każdy z nas wie że gramy dla przyjemności, dla każdego z nas jest to oderwanie się na chwilę od szarej rzeczywistości. Podsumowując mam nadzieje że taka atmosfera zostanie z nami na bardzo długo.

7. Na które miejsce stać twoim zdaniem naszą drużynę na koniec sezonu?

Każdy z nas wie na co stać naszą drużynę i wiem też że są aspiracje na dużo więcej niż „A” klasa, ale myślę że jeżeli zakończylibyśmy na 4 czy też 5 miejscu był to dla nas wielki sukces.

8. A teraz poruszmy temat kibiców , co o Nich powiesz?

Kibice – dla naszej drużyny bez wątpienia jest to 12 zawodnik. Chyba każdy wie jakich mamy świetnych kibiców którzy potrafią jeździć z nami nawet na najdalsze wyjazdy. Ktoś kiedyś powiedział: „ Prawdziwy kibic jest z drużyną na dobre i na złe, nie ważne czy wygrywa czy przegrywa zawsze wspiera i wierzy w nią do końca” Myślę że my mamy właśnie takich kibiców którzy zawsze z nami są na dobre i na złe.

9. Czy piłka nożna jest dla pana wszystkim ?

Dla wielu osób piłka nożna jest wszystkim dla niektórych jest tylko mała, biała, okrągła, skórzana w ciapki piłką.
Ja nie mogę powiedzieć że jest dla mnie wszystkim ponieważ nie gram w nią zawodowo dlatego jest tylko moją pasją w którą gram dla przyjemności i dla rozrywki po prostu staram się nią cieszyć.

10. Czy chciałbyś coś przekazać na zakończenie naszego wywiadu zawodnikom, prezesom a może kibicom?

Na zakończenie chciałbym podziękować za wywiad który myślę ze jest bardzo fajną formą rozmowy z zawodnikami.
Jeżeli chodzi o przekaz to myślę że każdy z nas ma odpowiednie podejście do klubu czy też drużyny i nie trzeba nic dodawać.
Na zakończenie mogę tylko powiedzieć :

Mogłem wybrać jedną z wielu dróg, wybrałem to miejsce, wybrałem ten klub !!!