Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2015/2016

• autor: konrad92222, 2015-11-20 14:57

Dnia 15.11.2015 zakończyła się runda jesienna. Zawodnicy dostali od trenera tylko dwa tygodnie wolnego. Teraz ekipa Iskry trenuje w każdy piątek na nowej hali w Krośnie. W rozwinięciu przedstawiamy podsumowanie sezonu w wykonaniu ISKRY.

W czasie letniego okienka transferowego do naszego zespołu dołączyło dwóch nowych zawodników - Szymon Kwolek i Jarosław Prajsnar. Trzeba przyznać, że obaj radzą sobie bardzo dobrze na boiskach A klasy.

W trakcie okresu przygotowawczego Iskrzynia rozegrała 4 sparingi i kolejno:

Ondava Tisiniec - Iskra Iskrzynia                     5:7

Iskra Iskrzynia - OKS Markiewicza Krosno     2:7

Iskra Przysietnica - Iskra Iskrzynia                   3:0

Iskra Iskrzynia - LKS Trześniów                        7:1

Po dwóch wygranych sparingach przyszedł czas na inaugurację sezonu 2015/2016.

W 1 kolejce „A” Klasy podejmowaliśmy na własnym stadionie dobrze Nam znany zespół Płomień Zmiennica. Niestety przegrywamy to spotkanie 2:1

W 2 kolejce drużyna z Iskrzyni udała się do Bażanówki na rywalizację z tamtejszym „Orłem”. Spotkanie kończy się wynikiem 4:1 dla gospodarzy, co kompletnie nie odzwierciedla sytuacji na boisku, gdzie to my prowadziliśmy grę przez większość meczu, a gospodarze niestety wykorzystywali praktycznie każdą swoją sytuację bramkową.

W 3 kolejce do Iskrzyni zawitała drużyna z Haczowa. Bo dobrym meczu ale słabej skuteczności mecz kończy sie wynikiem 0:0.

W 4 kolejce pojechaliśmy do Izdebek na mecz z tamtejszym „Gawoinstalem”, niestety w tym meczu również skuteczność nie była naszą mocną stroną i remisujemy kolejny mecz lecz tym razem 1:1.

W 5 kolejce do Iskrzyni przyjechała drużyna z Bukowska. Iskra po dobrej grze i co najważniejsze w końcu dobrej skuteczności wygrała to spotkanie 4:1.

W 6 kolejce wybieramy się do Jasienicy Rosielnej na mecz z drużyną „Błękitnych”. Niestety w tym spotkaniu popełnialiśmy zbyt dużo błędów, szczególnie w formacji defensywnej co skutecznie dwukrotnie wykorzystali gospodarze. Błękitni - Iskra 2:1.

W 7 kolejce obecnego sezonu podejmowaliśmy na własnym stadionie  „Sanovię” Lesko. Po dość słabej pierwszej połowie przegrywaliśmy 2:0, ale już na drugą połowę zawodnicy wyszli z nastawieniem żeby wygrać to spotkanie i w końcu grali swoja piłkę.  Mecz zakończył się wygraną naszego team 4:2.

W 8 kolejce obecnego sezonu zawodnicy z Iskrzyni udali się do Sanoka na rywalizację z niekwestionowanym liderem Naszej ligi – „Ekoballem”. Po bardzo dobrym meczu Iskra wygrała to spotkanie 2:1. Warto dodać ze Iskra jako jedyna do tej pory ograła Stal i to na ich terenie.

W 9 kolejce do Iskrzyni przyjechała solidna drużyna z Bezmiechowej. Spotkanie po wielkich emocjach do ostatniego gwizdka kończy się zwycięstwem „Iskry” 3:2.

W 10 kolejce zawodnicy z Iskrzyni wybierali się na spotkanie do Brzozowa na rywalizację z miejscową „Brzozovią”. Po fatalnej pierwszej połowie ale już znakomitej drugiej Iskra wygrywa ten mecz 2:1.

W 11 kolejce spotkań byliśmy świadkami rywalizacji dwóch beniaminków. Do Iskrzyni zawitała „Victoria” Pakoszówka, która przed tym spotkaniem zajmowała lokatę niżej od Naszej „Iskry”. Mecz  był bardzo wyrównany i zakończył się remisem 1:1.

W 12 kolejce Nasz zespół udał się do Sieniawy na spotkanie z miejscowym „Wisłokiem”. Spotkanie kończy się zwycięstwem „Wisłoka” 5:3 i to gospodarze inkasują 3 punkty po tym spotkaniu. Mecz był bardzo dobrym widowiskiem zarówno w pierwszej jak i drugiej części spotkania, obie drużyny pokazały naprawdę ciekawy futbol.

W 13 kolejce podejmowaliśmy na własnym stadionie zespół z Baligrodu na czele ze świetnym napastnikiem Wąchockim, który w 12 spotkaniach zdobył aż 18 bramek dla „Leśnika”. Po raz kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu chłopaków z Iskrzyni i bardzo wysoki wynik bo aż 7:1 dla Iskry.

W 14 kolejce Iskra miała pauzę.

W 15 kolejce jedziemy do Jabłonicy. Spotkanie derbowe kończy się wynikiem 5:0 dla „Iskry”. Gospodarze w tym meczu totalnie nie istnieli i dostali tęgie lanie, które pewnie by było jeszcze wyższe, jakby nie Sieniawski, który raz za razem ratował swój zespół przed stratą kolejnych bramek.

W 16 kolejce gościmy na własnym stadionie ekipe z Krościenka Wyżnego. Bardzo dobry mecz Iskry i kolejne zwycięstwo tym razem 4:0.

W ostatniej kolejce udajemy się do Długiego na mecz z tamtejszym "Sanbudem". Dobry mecz, słabsza skuteczności i wynik końcowy niestety 1:0 dla Długiego.

Lista strzelców / asysty:

bramki/asysty

1. Rafał Prajsnar            12/1

2. Łukasz Supel               8/10

3. Łukasz Pojnar              7/3

4. Kamil Pelczar               6/6

5. Maciej Przybyłowski      3/2

6. Michał Pojnar                1/2

7. Konrad Leś                    1/0

8. Jacek Gefert                  1/1

9. Michał Filar                    0/1

10. Hubert Lorens               0/1

Najwięcej minut na boisku spędził:

1. Kamil Pelczar - 1440 minut

2. Łukasz Pojnar - 1400 minut

3. Łukasz Supel - 1357 minut

4. Konrad Leś - 1319 minut

5. Maciej Przybyłowski - 1309 minut

Na szczególne podziękowania zasługują:

Prezes: Jacek Pinkowicz

Trener: Jacek Gefert

Kierownik drużyny: Marek Gonet

Cały zarząd klubu

Wszyscy zawodnicy

Najlepsi Kibice w lidze i nie tylko

Te podziękowania należą się za emocje na meczach, za pozostawione zdrowie na boisku i ducha walki, który jest widoczny na każdym meczu.

PS. O sparingach będzie informacja na stronie już niebawem.