free counters

Aktualności

Kolejne derby na plus

• autor: wazka1907, 2015-11-13 16:04

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej w Iskrzyni podejmowaliśmy ostatnią drużynę w tabeli – GKS „Wisłok” Krościenko Wyżne. Nasz rywal w dotychczasowych spotkaniach zdobył zaledwie 10 oczek do ligowej tabeli i zamykał ją

Od pierwszego gwizdka sędziego zawodnicy „Iskry” ruszyli do ataku i już po 4 minutach gry objęli prowadzenie, na lewą stronę piłkę zagrywa Michał Pojnar, przyjmuje ją Rafał Prajsnar i z narożnika pola karnego pokonuje wychodzącego z bramki bramkarza gości. W 11 min po raz kolejny uderza Rafał, tym razem sprzed pola karnego, lecz ten strzał jest niecelny. Minutę później z rzutu rożnego dośrodkowuje zawodnik gości, a w polu karnym najwyżej wyskakuje jego kolega i uderza głową, ale dobrze na rożny wybija futbolówkę Radek Szmyd. W 19 min faulowany w polu karnym „Wisłoka” jest Prajsnar i sędzia wskazuje na „wapno”, z którego pewnym strzałem Łukasz Supel powiększa prowadzenie „Iskry”. W 20 min z dystansu uderza zawodnik przyjezdnych, ale nie trafia w bramkę. W 21 min z dystansu uderza Jacek Gefert i Bargiel wybija na rzut rożny. W 22 min na uderzenie decyduje się Łukasz Pojnar, trafia w bramkę, ale dobrze piłkę łapie bramkarz. W 23 min z rzutu wolnego celnie uderza Kamil Pelczar, ale bez problemu interweniuje Bargiel. Minutę później kolejny strzał oddaje Kamil i ponownie ten strzał ląduje w rękach bramkarza z Krościenka. W 26 min najlepsza sytuacja dla gości z prawej strony w pole karne dośrodkowuje zawodnik „Wisłoka”, a w polu karnym niepilnowany napastnik gości uderza piłkę głową, lecz ten strzał jest zbyt lekki i bez problemu interweniuje Radek. W 32 min piłkę w polu karnym gości przyjmuje Hubert Lorens i uderza minimalnie nad bramką rywali. W 39 min z rzutu rożnego dośrodkowuje Supel, a w polu karnym strzał głową oddaje Maciek Przybyłowski trafia w bramkę, ale po raz kolejny dobrze ustawiony jest bramkarz z Krościenka. Minutę później strzał sprzed pola karnego oddaje Prajsnar i bramkarz wybija na rzut rożny. W 44 min z rzutu wolnego uderza zawodnik przyjezdnych i Szmyd piąstkuje do boku futbolówkę. W 45 min z dystansu uderza zawodnik „Wisłoka”, ale nie trafia w bramkę. Pierwsza połowa kończy się pewnym prowadzeniem „Iskry” 2:0 co oddaje przebieg wydarzeń w tej części gry.

Drugą połowę rozpoczynamy podobnie jak i pierwszą, ataki Naszej drużyny przynoszą bardzo szybko efekt, ponieważ w 49 min Łukasz Supel podaje idealnie do wychodzącego między obrońców Rafała, który ze spokojem zdobywa trzecią bramkę dla „Iskry”. W 58 min z bramki wychodzi Bargiel wybija piłkę, która odbija się od Kamila Pelczara, który przejmuje futbolówkę i  spokojnie uderza na pustą bramkę, mamy już 4:0. Minutę później dośrodkowanie w pole karne i minimalnie niecelnie głową uderza jeden z zawodników gości.  W 60 min Kamil podaje do Prajsara, ten uderza, lecz tym razem strzał jest niecelny. W 64 min z dystansu uderza celnie i mocno Maciek Przybyłowski, ale dobrze broni ten strzał Bargiel. W 65 min uderza zawodnik z Krościenka, trafia w bramkę, ale ten strzał jest za słaby, żeby zaskoczyć Szmyda. W 70 min Rafał podaje do Kamila Pelczara, ten uderza na bramkę i po raz kolejny bramkarz dobrze interweniuje. W 80 min z rzutu wolnego celnie uderza Gefert, ale bramkarz łapie ten strzał. W 85 min z dystansu uderza Jacek, lecz tym razem strzał jest niecelny. W 90 min goście próbowali zdobyć honorową bramkę i nie dużo im brakło, piłka po strzale zawodnika „Wisłoka” ląduje na poprzeczce.  Spotkanie kończy się wysokim zwycięstwem „Iskry” 4:0. Nasz zespół nie pozostawił złudzeń kto jest lepszą drużyną, podobnie jak to miało miejsce parę dni wcześniej w Jabłonicy.