free counters

Aktualności

"Iskra" spaliła Cisy...

• autor: wazka1907, 2015-11-08 17:56

Po przerwie spowodowanej pauzą w ostatniej kolejce wracamy na ligowe boiska, a dokładniej na stadion w Jabłonicy Polskiej, gdzie czekało Naszą drużynę spotkanie derbowe z „Cisami”. Po 14 seriach spotkań obie ekipy miały po 21 oczek w ligowej tabeli.

Spotkanie rozpoczyna się genialnie dla „Iskry” ponieważ nie minęła nawet minuta gry, a już prowadzimy, z lewej strony w pole karne dośrodkowuje Kamil Pelczar, a tam Rafał Prajsnar delikatnie dotyka piłki i ta ląduje w bramce gospodarzy. W 3 min próbują odpowiedzieć miejscowi, jednak strzał zawodnika „Cisów” jest bardzo niecelny. W 7 min na prawej stronie piłkę dostaje Maciek Przybyłowski i oddaje strzał, lecz jest on niecelny. Minutę później z rzutu wolnego nad bramką uderza Kamil. W 10 min na prawej stronie piłkę otrzymuje Prajsnar i dośrodkowuje w pole karne, gdzie futbolówkę uderza Łukasz Supel i niestety ten strzał jest minimalnie niecelny. W 21 min świetnie podaje Łukasz Supel do wychodzącego na dogodną pozycję Łukasza Pojnara, który ze spokojem strzela obok bezradnego Sieniawskiego i prowadzimy już 2:0. W 25 min pierwszy celny strzał oddaje zawodnik z Jabłonicy, jednak bez problemu piłkę łapie Radek Szmyd. W 33 min z rzutu wolnego uderza zawodnik gospodarzy i dobrze do boku piąstkuje Radek. W 39 min dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, piłkę głową na linię pola karnego zgrywa Łukasz Supel, do Rafała, który z powietrza uderza w samo okienko bramki gospodarzy, piękny gol i 3:0 dla „Iskry”. W 41 min z rzutu wolnego uderza miejscowy kopacz i futbolówka przelatuje nad bramką strzeżoną przez Szmyda. Minutę później Supel dośrodkowuje z prawej strony, a w polu karnym na strzał decyduje się Rafał Prajsnar, piłka odbija się jeszcze od obrońcy i mamy rzut rożny. W 43 min z dystansu uderza Jacek Gefert, ale ten strzał jest bardzo niecelny. W 45 min dokładne podanie Kamila Pelczara do wychodzącego Rafała, który uderza na bramkę i po ręce Sieniawskiego piłka wpada pod poprzeczkę i wygrywamy już 4:0. Pierwsza połowa kończy się wysokim prowadzeniem Naszej drużyny, zdecydowanie wynik odzwierciedla wydarzenia na boisku, zawodnicy z Iskrzyni totalnie zdominowali gospodarzy.

Druga połowa rozpoczyna się od ataków „Iskry”, minutę po wznowieniu piłkę przed polem karnym otrzymuje Rafał, mija obrońcę i uderza na bramkę, ale dobrze strzał odbija do boku bramkarz. W 48 min z rzutu wolnego mocno, ale również niecelnie uderza zawodnik „Cisów”. Minutę później ponownie z wolnego uderza Półchłopek i spokojnie ten strzał łapie Radek. W 50 min w sytuacji sam na sam z Sieniawskim znajduje się Prajsnar i niestety tym razem przegrywa rywalizację z miejscowym bramkarzem. W 51 min zamieszanie w polu karnym gospodarzy piłkę uderza Hubert Lorens, a z linii bramkowej wybija obrońca, z dystansu próbuje jeszcze Michał Pojnar, trafia w bramkę, ale dobrze po raz kolejny interweniuje bramkarz. W 52 min kolejny strzał w spotkaniu oddaje Rafał, jednak tym razem jest on niecelny. W 53 min Supel podaje na prawą stronę do Łukasza Pojnara, który biegnie na bramkę gospodarzy, mija wychodzącego bramkarz i spokojnie trafia na 5:0. W 55 min strzał z ok 10 metrów oddaje zawodnik z Jabłonicy i po raz kolejny pewnie broni Szmyd. Dwie minuty później kolejna okazja dla gospodarzy na strzelenie bramki, lecz i tym razem lepszy okazje się Nasz bramkarz. W 59 min drugą żółtą kartkę za faul otrzymuje Konrad Leś i przed ponad 30 minut „Iskra” musi radzić sobie w 10. Z rzutu wolnego po tym faulu uderza zawodnik „Cisów” jednak ten strzał jest minimalnie niecelny. W 61 min kolejny niecelny strzał gospodarzy. W 71 min piłkę na prawej stronie otrzymuje Łukasz Pojnar, zbiega do środka i celnie uderza na bramkę, ale dobrze ten strzał łapie Sieniawski. Minutę później akcja przenosi się pod bramkę Radka, jednak strzał miejscowego kopacza jest niecelny. W 73 min Łukasz Supel podaje do Rafała Prajsnara, który decyduje się na strzał, jednak jest on niecelny. W 74 min po raz kolejny z rzutu wolnego niecelnie uderza zawodnik gospodarzy. W 76 min na bramkę bardzo ładnie uderza Łukasz Pojnar i tylko dobra interwencja bramkarza chroni „Cisy” przed utratą kolejnej bramki. W 77 min mocny strzał sprzed pola karnego broni Radek. W 79 min świetne podanie Michała Pojnara do wychodzącego na dogodną pozycję Supla, który jednak przegrywa pojedynek z Sieniawskim. W 83 min z rzutu wolnego celnie lecz za słabo uderza Jacek Gefert i spokojnie futbolówkę łapie bramkarz. Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic ciekawego.

Spotkanie derbowe kończy się wynikiem 5:0 dla „Iskry”. Gospodarze w tym meczu totalnie nie istnieli i dostali tęgie lanie, które pewnie by było jeszcze wyższe, jakby nie Sieniawski, który raz za razem ratował swój zespół przed stratą kolejnych bramek.

Na koniec jeszcze kilka słów od Prezesa Jacka do Naszych kibiców, którzy domagali się wpuszczenia na plac gry Szymka Ekierta. Szymek nie został wprowadzony no boisko ponieważ był chory i tylko dlatego dziś nie zagrał.