free counters

Aktualności

"Iskra" wygrywa w Lubatówce

• autor: wazka1907, 2015-06-23 10:38

Na przedostatnią kolejkę sezonu zawodnicy „Iskry” udali się do Lubatówki na rywalizację z tamtejszym LKS-em. Drużyna gospodarzy to jedyny zespół, który wygrał z Naszą drużyną na stadionie w Iskrzyni.

Początek spotkania to spokojna gra obu drużyn, w ok 5 min pierwsza sytuacja pod bramką gospodarzy, z rzutu rożnego dośrodkowuje Łukasz Pojnar, a w polu karnym najwyżej wyskakuje Konrad Leś i strzela głową nad bramką. W 10 min w polu karnym miejscowego zawodnika fauluje Mariusz Ladziński i rzut karny na bramkę zamienia zawodnik z Lubatówki i przegrywamy 1:0. W 19 min z rzutu wolnego uderza Michał Pojnar, ale dobrze piłkę łapie bramkarz. W 21 min ładna akcja gospodarzy, po której w dobrej sytuacji w boczną siatkę uderza jeden z ich zawodników. W 23 min z lewej strony piłkę w pole karne zagrywa Łukasz Pojnar do Michała , który oddaje strzał, ale ponownie broni bramkarz. W 33 min z rzutu wolnego uderza Łukasz Supel i trafia w poprzeczkę. Minutę później z rzutu wolnego uderza zawodnik gospodarzy i dobrze futbolówkę odbija Michał Stepek. W 36 min z prawej strony w pole karne piłkę dośrodkowuje Rafał Prajsnar, a niecelny strzał oddaje Łukasz Supel. W 37 min na strzał z dystansu decyduje się zawodnik z Lubatówki, ale nie trafia w bramkę. W 38 min Supel świetnie podaje do Huberta Lorensa, ten mija bramkarza i oddaje strzał, który jednak blokuje obrońca i tylko rzut rożny. W 39 min świetna sytuacja dla gospodarzy na drugą bramkę, wychodzącego Stepka mija miejscowy zawodnik i oddaje strzał z ostrego kąta i na nasze szczęście nie trafia do pustej bramki. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem gospodarzy 1:0. Nasza drużyna w pierwszej części gry grała dużo słabiej niż to było we wcześniejszych meczach.

Na drugą połowę Nasi zawodnicy wyszli chyba bardziej zmotywowani, bo już od pierwszego gwizdka w drugiej części gry zaczęli atakować bramkę gospodarzy. W 46 min z lewej strony dośrodkowuje Łukasz Pojnar i obrońca gospodarzy podczas interwencji prawie wbija piłkę do własnej bramki. W 54 min z dystansu oddaje strzał Kamil Pelczar i dobrze broni bramkarz. W 56 min strzał oddaje zawodnik z Lubatówki, ale dobrze interweniuje Stepek. W 57 min Rafał Prajsnar świetnie zagrywa do Huberta Lorensa, który oddaje strzał, ale po raz kolejny dobrze interweniuje bramkarz gospodarzy. W 59 min w polu karnym piłkę ręką zagrywa jeden z miejscowych piłkarzy i rzut karny pewnym strzałem na bramkę zamienia Łukasz Supel. Dwie minuty później piłkę przed polem karnym przejmuje Supel i oddaje mocny strzał, który nieznacznie mija bramkę rywali. W 66 min kolejna akcja Łukasza Supla, wbiega w pole karne i odgrywa piłkę piętką do Łukasza Pojnara, ale ten oddaje niestety niecelny strzał. W 72 min Rafał Prajsnar ponownie zagrywa na lewą stronę piłkę do Lorensa i ten uderza kolejny raz i znowu dobrze piłkę odbija bramkarz gospodarzy. Minutę później Supel idealnie zagrywa do Rafała Prajsnara i ten nie daje szans na skuteczną interwencję bramkarzowi i prowadzimy 2:1. W 84 min dobrą interwencją popisuje się Michał Stepek, który broni mocny strzał zawodnika z Lubatówki. W 86 min na strzał decyduje się Michał Pojnar i po raz kolejny dobrze broni bramkarz. Mecz kończy się zwycięstwem „Iskry” 2:1. Druga połowa to już taka gra Naszego zespołu do jakiej nas zawodnicy z Iskrzyni przyzwyczaili, zespół z Lubatówki w drugiej części gry nie miał nic do powiedzenia i „Iskra” zasłużenie odniosła kolejne zwycięstwo.