free counters

Aktualności

Pewna wygrana z "Błękitnymi"

• autor: wazka1907, 2015-04-19 17:42

W XVI kolejce obecnego sezonu zawodnicy „Iskry” wybrali się do Żeglec na rywalizację z miejscową drużyną „Błękitnych”. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami lepsza była Nasza drużyna, która wygrała 2:0.

Początek spotkania to od razu ofensywna gra „Iskry”, już w 2 minucie piłkę w pole karne zagrywa Kamil Pelczar, a tam strzał oddaje Łukasz Pojnar jednak nie trafia w bramkę. W 13 min piłkę za linią pola karnego łapie Michał Stepek i dobrą sytuację do strzelenia bramki mają gospodarze, ale piłka po strzale przelatuje nad bramką. W 17 min z rzutu wolnego dośrodkowuje Kamil, a w polu karnym piłkę głową uderza Łukasz Supel, ale futbolówkę łapie bramkarz. Dwie minuty później w zamieszaniu w polu karnym miejscowych piłkę z kilku metrów uderza Tomek Pelczar, ale ta przelatuje nad poprzeczką. W 23 min dobre podanie do Łukasz Pojnara, który oddaje strzał wprost w bramkarza. Minutę później dobra sytuacja dla gospodarzy, po dośrodkowaniu z rożnego strzał głową oddaje zawodnik „Błękitnych” i nieznacznie się myli. W 31 min z rzutu wolnego uderza Kamil Pelczar i nie dużo brakowało, żeby piłka wpadła za kołnierz bramkarzowi. W 40 min świetnie za linię obrony zagrywa piłkę Łukasz Pojnar do Kamila Pelczara, który umieszcza futbolówkę w bramce i wyprowadza „Iskrę” na prowadzenie 1:0. W 43 min faulowany w polu karnym jest Kamil i rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienia Łukasz Supel. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Naszej drużyny 2:0.

Druga połowa źle zaczyna się dla „Iskry”, ponieważ 2 minuty po wznowieniu gry rzut karny otrzymują gospodarze i zdobywają bramkę kontaktową. Jednak nie długo się cieszyli z takiego wyniku, bo już minutę później świetne podanie Łukasz Supla do Kamila Pelczara, który uderza na bramkę i piłka odbijając się od słupka wpada do bramki. W 52 min Supel zagrywa dobrą piłkę do Łukasz Pojnara, który w dobrej sytuacji strzela minimalnie niecelnie. W 54 min piłkę przejmuje Kamil Pelczar i uderza bez zastanowienia, jednak obok bramki gospodarzy. W 55 min na strzał decyduje się miejscowy zawodnik, ale nie trafia w bramkę. W 58 min z rzutu wolnego uderza Łukasz Pojnar i dobrą interwencją popisuje się bramkarz z Żeglec wybijając piłkę na rzut rożny. W 75 min na strzał decyduje się Kamil Pelczar, ale piłka przelatuje obok bramki. W 77 min z rzutu rożnego bliski strzelenia bramki był zawodnik gospodarzy, ale futbolówka przelatuje nad bramką Stepka. W 83 min Michał Pojnar podaje do Jacka Geferta, który decyduje się na strzał, jednak jest on minimalnie niecelny. W 88 minucie ponownie uderza Gefert, ale bramkarz dobrze broni ten strzał. Spotkanie kończy się w pełni zasłużonym wynikiem 3:1 dla „Iskry”.