Iskra Iskrzynia - Haczovia Haczów 16:30

Informacje o klubie

W dniu 15 sierpnia 2010r. na nowo powstałym stadionie w Iskrzyni odbył się pierwszy mecz po wielu latach przerwy. W tym dniu nastąpiła reaktywacja klubu sportowego LZS ,,ISKRA”. Ten historyczny i bardzo ważny mecz został wygrany z  ,,Tyravią" Tyrawa Solna 5:1. Jako oficjalną datę powstania klubu przyjmuje się rok 1946. Wtedy to obok innych zespołów powstał klub LZS "Iskra" Iskrzynia. Pierwsze działania po ponad 30-letniej sportowej nieobecności podjęto w dniu 13.06.2004r. W tym dniu w Domu Ludowym w Iskrzyni odbyło się zebranie, którego celem było powołanie do życia Ludowego Klubu Sportowego „ISKRA” Iskrzynia. W zebraniu brało udział 27 osób, a na prowadzącego zebranie wybrano sołtysa wsi, pana Józefa Wulwa. Obecni na tym zebraniu podjęli uchwałę o utworzeniu Komitetu Założycielskiego Ludowego Klubu Sportowego „ISKRA”. Komitet Założycielski przedstawił obecnym na zebraniu przygotowany Statut Ludowego Klubu Sportowego „ISKRA” Iskrzynia. Po odczytaniu i przeanalizowaniu podjęto uchwałę zebrania założycielskiego LKS „ISKRA” Iskrzynia i został jednogłośnie przyjęty Statut Klubu. Po zatwierdzeniu Statutu podjęta została uchwała o wyborze Zarządu Klubu. Po zgłoszeniu kandydatur w jawnym głosowaniu wybrano jednogłośnie Zarząd LKS-u, gdzie Prezesem  został Jacek Pinkowicz. Równocześnie na zebraniu poruszono konieczność budowy stadionu sportowego na terenie wsi Iskrzynia oraz założenie drużyny piłkarskiej. Do czynności mających na celu zarejestrowanie LKS „ISKRA” Iskrzynia upoważniono Zarząd Klubu. Toteż po wielu latach działań Starosta Krośnieński wpisał w dniu 24 marca 2010r. zmiany do ewidencji klubów sportowych prowadzonej przez Starostę Krośnieńskiego pod numerem 12  dla Ludowego Klubu Sportowego „ISKRA” z siedzibą w Iskrzyni.

Klubowi, młodym piłkarzom i działaczom życzmy wielu sukcesów na niwie sportowej. Być może, że są wśród nich nieoszlifowane diamenty, które z czasem staną się drogocennymi klejnotami niejednego klubu. Cieszmy się z tych sukcesów oraz działań małych społeczności lokalnych na rzecz kultury fizycznej. Zapewne Klub służył będzie wszystkim mieszkańcom, a w dalszej perspektywie rozbudowy bazy socjalno-rekreacyjnej zazdrościć nam będzie niejedna miejscowość Podkarpacia i czerpać będzie wzory z naszych poczynań. Bardzo duże podziękowanie składa się władzom Gminy Korczyna za wspieranie i inicjowanie działań.

Ludowy Klub Sportowy „ISKRA” w Iskrzyni dziękuje dotychczasowym sponsorom i liczy na nowych, którzy chcieliby wesprzeć tę działalność tym bardziej, że potrzeb jest bardzo dużo.

Walerian Więch

Iskra IskrzyniaHaczovia Haczów